Lista ocen Ford Focus III Kombi Facelifting (58) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maniek
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Nie jest źle, ale szału nie ma. Silnik trochę za słaby do tego auta w wersji kombi, czuć to szczególnie jadąc w kilka osób z bagażem. Po pół roku użytkowania padł wentylator w chłodnicy (wymieniony na gwarancji).
~Arti
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Mocny silnik, wysoki moment obrotowy. Przy płynnej, ale nie wolnej jeździe niskie spalanie. Nie spalił nigdy więcej jak trochę ponad 6 litrów - czy to miasto, czy autostrada. Średnio 5,6 l. Na pełnym baku zasięg - ok. 900 km
~Radek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Silnik cichy, na biegu jałowym małe wibracje, reakcja na gaz troche bardziej opóźniona niż w większym 2.0 TDCI. Spalanie na przeciętnym poziomie. Autostrada 120-140 5.5-6.0 // 140-180 ok 7 litrów. Średnie z 17 tys 5.7.
~kukuryk66
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
super, dynamiczny i bardzo oszczędny, przyspieszenie naprawdę wystarczające, autostradowo spokojnie 170-180 daje radę i nie męczy ( oczywiście w Niemczech), przyspiesza na 6 całkiem fajnie
~focuspokus2015
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW
Silniczek zaskoczył obrotami, gdzieś czytałem ze przy 100km/h jest już 3 tys obr/ U mnie 2,6tys Powyżej 3 tys całkiem zrywny, dla mnie jest ok Powyżej 130km/h troszkę głośno ale clio IV było głośniejsze
~PN1500
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 95KM 70kW
Byłoby dobrze, gdyby nie to, że na wolnych obrotach drgania przenoszą się na całą karoserię. Sam silnik równo zbiera się w całym zakresie, ciągnie od dołu. Nieźle jak na tylko 95KM takim kombi.
~em
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Prosty, niewysilony, ale też niezbyt skłonny do większego wysiłku. Z obciążonym autem (4 osoby + bagaże) radzi sobie słabo. Potrafi pozytywnie zaskoczyć zużyciem paliwa.
~mefju
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
W 2.0 TDCi można podnieść moc ze 150KM do około 200KM. Póki co jeżdżąc jednostką 150 konną jestem miło zaskoczony po przesiadce z benzyny bez turbo o podobnej mocy.
~lukaszfd
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Wolnossący 1.6 125 KM i brak turbosprężarki wróży bezproblemową eksploatację. Nie jest to demon prędkości ale dla rodziny 2+2 wystarczy. Duży plus za spalanie które jest bardzo małe.
Dziennik kosztów dla Ford Focus III Kombi Facelifting
5,6
7,7
~Adam
Kombi Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jak na 1.5 to petarda, bardzo fajny elastyczny silnik, nawet zamarzyłem sobie by go podkręcić do 182 km ale w sumie nie ma potrzeby radzi sobie bd nawet w pełnej obsadzie.
Ford Focus III Kombi Facelifting