Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

wk36900, 10 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 1.6 EcoBoost 150KM 110kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Cicha praca, dynamika oraz ekonomiczność.
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Nie ma samochodów idealnych, każdy ma jakiś minus. Ale podsumowując był to udany zakup.
Sprawuje się bardzo dobrze. Pracuje bardzo cicho (nawet przy prędkości ok. 140 km/h nie hałasuje). Dość żwawo przyspiesza (oczywiście to nie jest sportowe auto). Dobry zarówno na miasto, jak i na trasę.
Biegi zmienia się bardzo przyjemnie. Drążek pewnie pracuje. Jedynym minusem jest niestety słaba elastyczność, zwłaszcza na 2 biegu. Powinien to być główny bieg służący np. wchodzeniu w zakręty w mieście a tu się auto często dusi. Ponadto skrzynia wymaga zmiany biegów w dosyć wąskim marginesie prędkości.
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Pewnie wchodzi w zakręty. Systemy wspomagające działają bez zarzutu nawet na mokrych i śliskich nawierzchniach. Jedynym mankamentem może być jazda z oponami 215, które z powodu swojej szerokości mają często tendencje do ulegania koleinom w drodze np. po autobusach.
Widoczność dosyć dobra, chociaż czasem mogą przeszkadzać grube słupki.
Nie rozumiem czemu niektórzy mają problemy z opanowaniem obsługi np. radia? To te same przyciski co wszędzie tylko w nowoczesnej formie. Po paru dniach nie miałem żadnego problemu z konfiguracją sprzętu.
Działa bez zarzutu. Kiedy ma chłodzić-chłodzi a kiedy grzać grzeje. Nic dodać nic ująć.
W kombi (nie wiem jak w innych typach) mogłoby być troszeczkę więcej miejsca. Z przodu przestrzeń jest trochę ograniczona masywną konsolą. Z tyłu (pewnie kosztem bagażnika) może brakować kilku cm na nogi. Osoby średniego wzrostu jednak bez problemu powinny się zmieścić. Nad głową przestrzeni jest wystarczająco.
Rewelacja!!! Czasem to nawet nie wiadomo czy silnik pracuje. Bardzo cicha praca. Fajny dźwięk przy przyspieszaniu - miłe dla ucha buczenie. Silnik słychać bardziej dopiero przy prędkości pow. 150 km/h.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spalaniem. W mieście (Warszawa) przy mega warszawskim korku to 8,5l. Jeśli jednak jakoś się jedzie to ok. 6,5-7,0. Na trasie gdzie jechałem 80-140 km/h średnie spalania wyszło 6,5l.
Akurat trafiłem na okazję gdyż ktoś nie odebrał zamówionego auta. Od ceny katalogowej uzyskałem spory rabat. Jednak bez niego auto jest dosyć drogie (zwłaszcza jeśli się chce je trochę doposażyć).
Jedynymi usterkami były dotychczas wady wynikające z wadliwego wykonania w fabryce: klapka od spryskiwacza reflektora oraz lewy reflektor (światła do jazdy dziennej LED). Po wymianie felernych części żadnych innych awarii. Oby tak dalej :)
Jak do tej pory brak i niech tak zostanie!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

6,6