Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

nowy7, 10 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobre i pewne prowadzenie.
Auto ogólnie bardzo dobre jak na swoją klasę. Nie ma specjalnego komfortu, ale jest wygodnie i dość dobrze się prowadzi.
względnie cicho jak na ropniaka, ale są cichsze. Jak na auto tej klasy jest całkiem nieźle.
Jak dla mnie jest bardzo dobra. Nie jest to suto sportowe, ale biegi wchodzą precyzyjnie, chociaż kolega po 5 często wrzucał 4 zamiast 6. Mi się nie zdarzyło i wg mnie chodzi dobrze. Fani szybkiego ruszania spod świateł się mocno zawiodą, na 1 idzie strasznie słabo, dopiero wrzucenie 2 daje mu kopa (no ale to nie wyścigówka)
Tu byłem bardzo zaskoczony (na plus). Po aucie tej klasy nie spodziewałem się tak dobrego prowadzenia przy dużych prędkościach na autostradzie jak i w zakrętach. Duży plus.
Patrząc do przodu i na boki jest bardzo dobrze przy 185cm wzrostu. Problemem jest duża martwa strefa (lusterka boczne są do kitu moim zdaniem) Poza tym sporo widać przy prowadzeniu i cofaniu.
Jest dobrze. Plus za sterowanie radiem i pierdołami z kierownicy. USB w schowku (plus i minus). Czasem mi to przeszkadza, ale z drugiej strony gwizdek nie wystaje nigdzie w kokpicie.
I tu mam dylemat. Klima działa dobrze z przodu robi się chłodno całkiem szybko. Z tyłu różnie bywa. Ogrzewanie... trza trochę odczekać zanim ciepełko popłynie. Podgrzewane fotele też jakoś strefami grzeją. (może tu winne moje przyzwyczajenie z prywatnego auta, gdzie po 1-2km w mrozach mam ciepłe powietrze)
Nie jest to luksusowa limuzyna, ale jak 4 chłopa z bagażami może tym w miarę wygodnie podróżować 800km to jest naprawdę dobrze.
I tu mam poważny dylemat. Normalnie jest dobrze, ale jak zrobi się ciepło to klima głośno chodzi. Jak ktoś woli uchylić okno, to tylko poniżej 80km/h potem robi się bardzo głośno. Przy zamkniętych oknach dałby 4, przy otwartych 2.
Tutaj to czego można się było spodziewać, a nawet całkiem nieźle. Jeżdżąc z głową poniżej 6l w mieście i 4,5 w trasie jest realne. Jadąc 150-160 autostradą bierze około 6-7, ale dociskajć do 180-190 to już 8,5-9. Przy emeryckim tempie około 80/90 idzie zejść poniżej 4l.
Jak na auto flotowe czy kombi tej klasy to cena wydaje się ciut wysoka, ale odpłaca się dobrym prowadzeniem i ciekawym silnikiem na długie trasy. Jeśli będzie mało awaryjne to za 2,3 lata na rynku wtórnym będzie miał wzięcie.
Ciężko powiedzieć. Auto ma ledwo ponad rok.
Nie odnotowano po roku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW [l/100km]