Lista ocen Ford Maverick I (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sura
Terenowy 2.7 TD 100KM 74kW
Yaris to to nie jest. Ogólnie mniej jak 10L/100km nie bierze. Miasto 11,5-12L, nieodśnieżone miasto zimą z zapiętym przodem 14;) Teren 28L, policzyłem tylko raz ale z pewnością można przekroczyć 40L :) Dłuuuga trasa i max 80km/h udało się wyciągnąć 8,5L/100km. Ceny części raczej niskie, chociaż zależy co i gdzie. Nie przerażają. Więcej kasy szło na paliwo niż na naprawy/części.
~mat
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
To nie jest auto tanie w eksploatacji. Nie będzie porównania z osobowym. Ale ponieważ jest popularne i jest to bliźniak Terrano II. Niektóre częśći bardzo przyzwoicie kosztują: krzyżak wału 39zł, kopułka 35 zł, klocki, filtry, paski jak do popularnej osobówki.
~Witek S
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
Hm zima za dużo pali . Nie jest to smart czy lupo ale cos za coś Miasto od 14 do 17 l LPG Trasa od 12 do 14 LPG Teren nie wiem bo zawsze tern jest połączony z miastem . Biorąc pod uwagę spalanie aut terenowych z silnikiem DIESLA 10-12 l RR 2.4 TD to da się żyć.
~sebajab@yahoo.co.uk
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
zużycie paliwa no cóż...... przy jeździe 80 km/h pali w granicach 9,5l (ostatnio zmieniłem filtr paliwa - tzreba dbać o to - daje rezultaty), prz ostrej jeździe nawet 170 km/h bo tyle już jechałem z Warszawy no .... niestety spalanie w granicach 13-15 l/100 km, miasto 10-11l/100km
~Suworow
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
Bark ekonomiczności auto pali od 12 L/LPG na trasie do 16l/LPG miasto przy napędzie tylko tył. Jeśli jedziemy w teren pali ile chce. Diesle palą od 10 l /100 Spalanie benzyny zaczyna sie od 13-14 l/100 według instrukcji a praktycznie pali ile chce
~serwal@o2.pl
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
na trasie spalanie bardzo przyzwoite (pod warunkiem spokojnej jazdy - przy 150 pali dużo więcej, polecam prędkość max 120 - najbardziej ekonomiczna) natomiast w mieście i na krótkich przejazdach w ciągu tygodnia wysokie spalanie - ale to logiczne.
~Janusz
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
Jestem mile zaskoczony. Przerobiłem autko na gaz sekwencyjny i pali ok. 12 litrów w cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe. Trasy jescze nie robiłem. Codziennie dojeżdżam do pracy 66 km.
~grzesmandi@interia.pl
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
Spalanie całkiem rozsądne, możemy zejść poniżej 10l/100km jeśli będziemy delikatnie obchodzić się z pedałem, który tak chce się trzymać w podłodze ;) Ogólnie całkiem, całkiem przecież to nie 1.2...
~Piotr
Terenowy 2.7 TD 100KM 74kW
Spalanie wysokie- ale u mnie auto pracuje ciągle pod obciążeniem, ciężko go zajechać- prawdziwy wół roboczy, ceny części do zaakceptowania, ogólnie solidny samochód
Dziennik kosztów dla Ford Maverick I
15,1
~gromiorz
Terenowy 2.4 12V 124KM 91kW
jak na samochód terenowy spalanie w normie przy oszczędnej jeżdzie w trasie z kempingiem 12litrów gazu w terenie z reduktorem kosmos ile wlejesz tyle spali