Lista ocen Ford Maverick II (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~farafx
Terenowy 2.0 i 16V 124KM 91kW
Samochód świetnie się prowadzi. Bardzo dobrze trzyma się drogi, ponieważ jest dość wysoki trzeba wchodzić w zakręt z odpowiednią prędkością bo inaczej pasażerowie nie trzymając się rączki zmienią miejsce posadowienia :). Większość czasu samochód jeździ w trybie AWD - bo oszczędniej, jednak gdy potrzeba mi napęd na wszystkie koła wystarczy klik i samochód sunie jak czołg :). Na chwilę obecną całorocznie używam opon PIRELLI SCORPION ATR - to...
~Yogurt
Terenowy 3.0 i V6 24V AWD 197KM 145kW
Samochod prowadzi sie prawie jak osobowe auto przy zachowaniu wiekszych mozliwosci terenowych. Oczywiscie bardziej sie przechyla na zakretach ale jest to spowodowane konstrukcja samochodu (wyzej zawieszony, wyzej srodek ciezkosci). Nie jest to oczywiscie rasowa terenowka, ale jak na SUV\'a bardzo pozytywnie.
~Pieniek
Terenowy 2.3 i AWD 150KM 110kW
Napęd 4WD jest b. czuły. Łatwo się załącza, koła nie muszą złapać uślizgu. Ale można uszkodzić go łatwo kiepskimi oponami. Instrukcja mówi, aby pilnować głębokości bieżnika na przedniej i tylne osi. Trzeba przenosić opony z przedniej na tylną oś.
~Miś
Terenowy 3.0 i V6 24V AWD 203KM 149kW
Dobrze spisuje się na polskich dziurach. Nawet większe ubytki asfaltu nie robią na aucie wrażenia. Kompromis między sztywnością a komfortem. Stosunkowo łatwe manewrowanie. Auto posiada zaskakująco mały promień skrętu.
~zen
Terenowy 2.0 i 16V 124KM 91kW
jesli to mozna nazwac samochodem terenowym to polecam spróbowac nim pojezdic w terenie dla odważnych ze wsparciem do wyciagania go. po lesie ok tylko trzeba uwazac by sie nie zawiesic na czyms male przeswity polecam na asfalt
~Konrad
Terenowy 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Opony AT w rozmiarze 235/75 R15 jeszcze zwiększają prześwit ale auto i tak się stabilnie prowadzi w zakrętach. Sprawny i pomocny 4x4 choć bez reduktora nie ma co rozważać Mavericka jako terenówki.
~Maverick
Terenowy 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Dobry prześwit, dość dobrze jeździ po zakrętach. Na małych dziurach jednak czasem coś słychać z przedniego zawieszenia (może to moje stare już łączniki?).
~Staszek
Terenowy 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Warto na naszych drogach pilnować czy coś nie ma zbytnich luzów, stan gum, łączników itp ale ogólnie jest naprawdę okey
~Wojciech
Terenowy 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Promień skrętu porównałbym do tankowca, ale da się przyzwyczaić ;) Górki, dołki i polskie drogi mu nie straszne :D
~fan
Terenowy 2.3 i AWD 150KM 110kW
drochę głośno wew. ale nie jest żle, rewelacyjnie działa 4x4, naprawdę trzeba się starać wpaść w boczny poślizg