Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pieknypiotrek
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik na jalowych obrotach pracuje jak czolg, ale jak auto sie rozbuja do wyzszych predkosci, to calkiem przyjemnie buczy. Zaznaczylem przebieg 160tys.km... auto ma 14 lat wiec pewnie licznik byl krecony, ale to nie ma znaczenia... jezeli serwis w czasie te silniki sa nie do zajezdzenia... (sprowadzony z holandii w wieku 9 lat)
~piotras84
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
1.6 to najmniejszy silnik w tym aucie. U mnie się sprawdzał, bo zazwyczaj jeździłem sam lub z drugą połówką. Przy większym obciążeniu tj. 4 osoby z bagażem pod dużą górkę- redukcja do 2biegu. Ale we dwoje na autostradzie spokojnie osiąga deklarowane 180. Kultura pracy typowa dla 16v =słaby dół, ożywienie powyżej 3000obr./min.
~Wąglik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
W chwili kiedy przesiadłem się z Golfa na te Mondeo wydawało mi się ,że 136KM to sporo i tak na początku było. Auto jak na pierwsze wrażenie super nabierało prędkości ,a zapas mocy spokojnie wystarcza na wyprzedzanie w trasie. To mi się najbardziej podoba. Bez żadnego problemu wyprzedzam TIRy i inne zawalidrogi.
~Paweł
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Pracuje bez zastrzeżeń, najmniejszego wycieku czy nieszczelności, wysoka kultura pracy, choć trzeba przyznać że na zimnym silniku przy zmianie na drugi bieg lubi szarpnąć, spotkałem się z taką przypadłością u kilkunastu oceniających i mieli różne przypuszczenia, jak to czytałem doszedłem do wniosku że "ten typ tak ma".
~Macminik
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
W zasadzie nie mam do czego się przyczepić. Nie jest to silnik o sportowej charakterystyce. Raczej tak zgrany ze skrzynią, by w miarę dynamicznie nabrać prędkości i... płynąć po autostradzie nie przeszkadzając kierowcy. Moje auto ma 190 000 km nie bierze ani grama oleju. Spalanie benzyny na mieście 10-11/100 km w trasie 7.5/100.
~oliwek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik jak na mase auta radzi sobie całkiem niezle, wiadomo ze 1 bieg w dizelku to formalnosc, auto niezle ziera sie dopiero od 3 biegu, bardzo cichy jak na diesla z tego okresu ( jadac golfem TD byłem załamany i juz prawie nie chciałem diesla ) ala jak wsiadłem do forda to w zasadzie w srodku nie słychac ze to Diesel
~Lukas
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
Nieprzeciętnie elastyczny i ekonomiczny silnik a do tego całkiem dynamiczny, oczywiście mógłby być trochę mocniejszy, ale jeździ się bardzo dobrze tak do 140kmh powyżej już wiele nie zwojujemy, w sensie przyśpieszenia jeżeli o czymś takim powyżej tej prędkości można mówić. Max prędkość 185kmh ale trzeba go chwile bujać.
~nabywca z przypadku
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trzeba sie do niego przyzwyczaić. do 2 500 obrotów/min nic sie nie dzieje, powyżej ma już "odejście". Czytałem powyzej opinię o świecach żarowych - tak to prawda, że odpalenie "zimnego" samochodu powinno nastąpić dopiero po charakterystycznym "cyknięciu" pod maską.a nie zaraz po zgaszeniu kontrolki świec.
~Jarek
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
silnik spox.ma sporo mocy.mam kombi wiec ma co ciagnac a i tak daje se rade bez problemu.ale tzreba wkrencac go na ponad 3 tys. zeby dobrze szedl.jedyny mankament to hydropopychacze i szkalnki ktore wala i wydaje sie jakby pod maska byl diesel.koszty naprawy(nie oplaca sie w zasadzie mozna za nie kupic z niemiec inne mondeo).

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Stałe problemy z kulturą na niskich obrotach, nie da się po prostu toczyć na jedynce lub dwójce bo zaraz zaczyna szarpać. Niezależnie od paliwa i rodzaju zasilania. Przyspieszenie niezłe, jeżdżę dynamicznie, te 136PH mi przy tej masie wystarczy. Powyżej 120km/h zdecydowanie hałaśliwy.