Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wawv6@o2.pl
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
WITAM. Pragne ostrzec wsystkich co chcą kupic 2,5 V6 to najgorszy silnik jaki znam osobiście wydałem 8 tysięcy zł na naprawe po zawinietej panewce na wale i urwanym korbowodzie. Zawinieta panewka to bardzo czesta usterka tych silników a niema panewek do kupienia tylko wystepujeą w komplecie z wałem,krótkim blokiem i kosztuje to 11tys zł netto .Wada fabryczna . KOSZMAR Bardzo duża ilość takich samych przypadków.
~marcino82-82@o2.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Witam mam Ford Mondeo którego posiadam już ponad rok jest moim jak na razie najlepszym i niezawodnym autem jakie posiadałem a miałem już dwa auta. Mam w nim instalacje gazową sekwencyjną i nie narzekam na nią w trasie pali mi 13l a w mieście 14, nie należę do kierowców co delikatnie jeżdżą. Dodatkowym atutem tego auta są zamontowane palniki xenonowe (światła xenonowe) i jestem z nich bardzo zadowolony. Pozdrawiam Marcin.
~zakochany w mondeo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
90 koni trudno wymagać jakiś cudów. Spalił wszystko co mu zalałem, prawdopodobnie nie pojechał by na benzynie:). Przy odpałce w zimie pracuje jak czołg ale jak się nagrzeje to całkiem, całkiem. Jazda zaczyna sie od trzeciego biegu przy 1800 obrotów. Silnik przepracował 300 000 (teoretycznie)i nie bierze ani kropli oleju. Więcej jak 140 km na godzinę to ten sprzęt nie poleci. W sumie OK.
~baranowskileszek@gmail.com
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Endura DE został pozbawiony wad poprzedniej generacji tego diesla,mam na myśli m. in. pompę wtryskową.Wyczuwalna turbodziura.Ogólnie w porządku,silnik bezawaryjny,w ciągu dwóch lat tylko kompletny rozrząd,filtry,olej.Niestety niezbyt dynamiczny i ekonomiczny (trasa 5,5l,miasto 7,2,zima,miasto, warszawskie korki 8,5)oddajmy jednak honor że jest to 90KM,przy masie 1300 kg. Za to jest bardzo trwały.
~ukalele
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Najlepszym elementem tego samochodu jest silnik. 130 koni potrafi pokazać pazur. Nie trzeba wysoko kręcić aby rozpędzić Mondziaka. Dla tego nadwozia jest to najlepsze rozwiązanie pali tyle co 1.8, a jest o niebo zwinniejszy (pomijam silnik 1.6 który przy tej wadze jest kompletną pomyłką). Zamieniłbym go tylko na 2.5, jednak odpowiednio do pojemności zwiększyły by się koszty eksploatacji.
~yaro33
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
silnik to jest największy atut autka,pracuje równomiernie,w miarę cicho ale bez zbytnio wysokich obrotów,elestyczny,dobry moment obrotowy,ciągle na oleju w pełni syntetycznym ,a ma już prawie 200 tys.km,nie pobiera oleju,nie graja panewki na duzych mrozach ,co szzcególnie jest zjawiskiem nie rzadkim.Ogólnie udana jednostka napędowa i jeszcze długo posłuzy bez nadmiernych kosztów dodatkowych
~metalpriest
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Silnik mimo sporego przebiegu jest w wyśmienitej formie. Pracuje cichutko i równo. W kabinie słychać go dopiero powyżej 4tys obrotów. Jednak mimo 130KM auto w fotel nie wciska. O wyścigach spod świateł można zapomnieć:P Zresztą nie do tego to auto służy. Jedyne co mnie wkurza to fakt, że nie czuć różnicy między kręceniem od 4tys do 6tys obrotów. Silnik jest bardzo elastyczny ładnie ciągnie już od 2tys.
~import racer
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
ogólnie kiepski. poczynając od dynamiki.. nie jedzie to zbytnio. odpycha sie jako tako na pierwszych 3 biegach, ale robi to wolno. jedzie w zakresie 2-3,5tys rpm więc, kiepska elastyczność. nie ma ochoty w ogóle sie wkręcać pow 3.5tys 4tys to max. kultura pracy taka sobie. dźwięk nieprzyjemny. turbodziura bardzo mocno odczuwalna. do 2tys praktycznie brak reakcji na gaz. ratuje go jedynie niskie spalanie.
~Robin
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Fajne autko rodzinne, przestronne idealne przy wyjazdach wakacyjnych czy wypadach do marketów budowalnych :-) przestrzeń ładunkowa jak w małej cięzarówce. Problem to silnik 2,0 benzyna. Mondeo generalnie nie współpracuje z LPG a i bez LPG sa problemy z silnikiem krokowym (czy wolnych obrotów). Czuły na eletrykę. Muszę oddać sprawiedliwość Mondeo nigdy mnie nie zaskoczyło poważną awarią.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~moto
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Silnik na benzynie pracuje,dosc równo.Ma wystarczajacy zapas mocy.Przyspieszenie 10,8 do 100.Spalanie benzyny na 100 w cyklu miejskim 8litrow na trasie do 120 6litrow.Krecac go do 5,6tys spalanie około 10-11litrow.Naprawde bardzo neiwiele jak na taka wage auta ponad 1500kilo.Załozyłem do niego gaz i spadek mocy jest praktycznie nieodczuwalny.Ale na gazie to w trasie pali 8 w miesice 10.