Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Miłosz
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Jeżdżę głównie w trasie krajówkami i ok 25% po mieście. Klimatyzacji używam niemal bez przerwy i lubię dynamicznie startować spod świateł. Najczęściej z butli wychodzi mi 10,6l/100km co est wynikiem satysfakcjonującym. Próbowałem oszczędnej jazdy, ale zawsze brakowało mi cierpliwości. Jestem bardzo zadowolony ze spalania mojego mondeo, polecam to auto z gazem!
~kkrzysztof
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na dosyć spore auto, zużycie jest ok. W mieście raczej nie jest oszczędny (między 8 a 9l, Wrocław), ale się nie dziwię: co chwila skrzyżowanie-czyli ruszaj i hamuj. Ciężar auta robi swoje. Na trasie jest już zdecydowanie lepiej. Jadąc do 100 spalanie wynosi coś kolo 5l. Na autostradzie jest jeszcze minimalnie lepiej (ale jak można jechać na autostadzie 90 czy 100km/h :D ).
~matias5grzywi
Hatchback 2.5 ST 200 205KM 151kW
ceny porownywalne do zwyklej v-ki jesli chodzi i wcale nie sa szczegolnie wysokie no gorzej jesli chodzi o silnik i cos co wystepuje tylko w wersji ST200 wtedy ceny moga byc wyzsze, a zawieszenie ok. No i jesli chodzi o lakier czy czesci blacharskie to moze byc wyzsza cena ze wzgledu na kolor Racing Blue jezeli w takim wlasnie kolorze masz ST200
~daktahu
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Napraw większych, póki co, nie miałem 9 dopiero 11k km przejechane (reperaturka zacisku i wymiana tarcz z tyłu). Spalanie: 90-100 8-9 l, 110-130 10-11l, przy 2 pasażerach. Różnicy miedzy lpg i pb w zasadzie nie ma (dobrze skonfugurowana sekwencja. Opony mają jednak spory wpływ na spalanie przy 205/55 r16 spalanie wzrosło o jakieś 0.8l.
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Rewelacji nie ma, jak na diesla 1,8. Szczerze mówię, że 8,5 l na mieście (choć robię małe odległości i auta się nie zdąży zagrzać). Na trasie jest to w przedziale 7,5-8,5 - podejrzewam, że można zejść do 7 z małym hakiem. Miasto przy jeździe na prawdę ostrej potrafi 9,5, ale mówię o istnym piractwie...a można tym autem trochę poszaleć
~Kamillos86
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
Wysokie spalanie to mit. Nie zakładam instalacji gazowej bo nie ma potrzeby. Zresztą V6 Forda go nie lubią! Jak na zapas mocy nie można się czepiać. Ceny części również nie wysokie. Nie droższe od zwykłych wersji Mondeo. Problem może przyjść z dodatkami karoserii jak progi czy zderzaki (ST) które sa trudno dostępne. Ratuje wtedy serwis!
~MAT-EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Tu szczery pozytyw, jak na takie gabaryty i pojemność silnika to spalanie porównywalne z clio czy corsą z silniczkami 1.2 :) W trasie przy dość dynamicznej jeżdzie 5,7-6,5l. Cykl mieszany 7-8l. Ceny napraw nie znam bo nic w nim nie naprawiałem bo też nic sie nie psuło. Jeździłem ponad 8 miesięcy. Jak na mnie to sporo.Czyli auto ok.
~Dariusz P.P.
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Uważam że jak na pojmność 1,8 jest nieżle. W mieście wprawdzie wychodzi koło 10 - 11, ale trasa poniżej 8l. Raz mi się zdarzyło jechać naprawdę powoli na trasie- Średnio 60-80 km/h i wtedy spalił UWAGA 6,8l benzyny 98 oktanów. To była naprawdę ekonomiczna jazda. Wymiana tarcz hamulcowych i kloców była dość kosztowna. Cena pozostałych części umiarkowana
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Części co prawda nie są drogie i są łatwo dostępne i pasują od innych modeli z gamy Forda. Nie mniej jednak każda naprawa kosztuje i dokładanie zbyt dużej kwoty do auta, którego wartość na przestrzeni lat nie wzrośnie jakoś drastycznie albo wręcz z maleje jest nie opłacalne. Choć wszystko zależy od podejścia danego właściciela.
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Spalanie w normie jak na te gabaryty. Natomiast mnie najbardziej cieszy mała awaryjność ważnych podzespołów (pierdoły czasem się psują) duża dostępność tanich części zamiennych. Jaki samochód kupię za kilka lat jak ten sprzedam, na żyletki? W nowych modelach koło dwumasowe kosztuje tyle co jest wart mój samochód.