Lista ocen Ford Mondeo II (486) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 582 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Sedan 2.0 i 130KM 96kW
Zdecydowanie nie auto na miasto. Uruchomienie, kilka kilometrow, gaszenie + dynamiczna jazda+klimatyzacja - 12-13l/100km. Za to trasy - rewelacja, srednio 7,3 - 8 l/100 (nawet z klima), co jest malo przy silniku 2,0. Podsumowujac - auto dla cykli mieszanych z minimum 20km odcinkami na jednym uruchomieniu ze stala predkoscia jazdy. Czesci: Zamienniki przyzwoitej jakosci tanie, naprawy w rozsadnych cenach.
~BULTERIER
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
DLA WSZYSTKICH MALKONTENTÓW ... słyszałem niestworzone opinie o spalaniu typu ponizej 13-17 w miescie nie zejdziesz moze nawet 18litrow a na trasie około 11 litrow.nie wiem kto to pisze moze ludzie ktorzy czytaja duzo prasy lub tacy ktorzy z wadliwym silnikiem o ile takie są ale nie wnika m w moim samochodzie 8-9 litrow trasa i okolo 11-12 miasto a czasami lubie wyprzedzić pod rzad dwa- trzy tiry i toz wieszego wysiłku
~Pedro
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jeżdżę na benzynce więc wyniki poniżej jej dotyczą. Nie jest najgorzej jeśli wyniki zestawić z wielkością auta. Muszę dodać że raczej unikam brawury za kierownicą stąd nauczyłem się jeździć tak by mnie o za bardzo nie biło po kieszeni. Z drugiej strony nikt nie nazwie mnie zawalidrogą. Zdaję sobie sprawę że jak na auto w tej klasie to i materiały muszą być porządne jednak ceny części nie są najniższe i to martwi.
~dym
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Mam ten samochod juz rok i moge sie wypowiedziec o spalaniu, lpg sekwencja , po miscie okolo 14 a w trasie okolo 11, sam sobie regulowalem instalacje dlatego nie czuje roznicy w mocy pomiedzy lpg a bp i co ważne nie mam mieszanki za ubogiej jak pewnie niektórzy chwaląc sie ze im pali 9l. Pamietajmy ze lpg spala sie okolo 20% wiecej wiec jak ktos ma tak samo na bp tzn ze ma za uboga mieszanke.
~Northools
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
To jest miejsce gdzie naszego Forda Mondeo MKII można pochwalić. Auto mimo upływu lat ma jeszcze sporą grupę użytkowników. Lata jak to w motoryzacji i nie tylko bywa robią swoje. Zawsze jest co wymieniać, szczególnie jak się robi 30 tys km/rok. Ceny części zamiennych, jak już wspomniałem są niskie. Auto można nazwać wręcz budżetówką. Tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu, raczej niezawodne.
~bolo1956
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Korzystanie z samochodu w Warszawie musi wiązać się ze zwiększonym zużyciem paliwa,korki,ciągłe remonty,dziury jak w serze.Natomiast na dobrej trasie...cudo :) Serwisowany w Autoryzowanym Ser.Forda na Bielanach...drogo,ale porządnie,zawsze znajdą czas na szybki przegląd,dopompowanie opon,czy zwyklą poradę. Oczywiście mam prywatnego "lekarza",warto jeśli chodzi o szybką receptę w niedzielę :)
~Krzychu - GG 11963197
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Jestem pozytywnie zaskoczony. Kiedyś miałem Forda Sierrę 1,6 i on palił sporo. Kupując Mondeo, też się tego obawiałem. Jest jednak dobrze. Miasto 8,5 do 9 z groszami z klimą. Trasa przy 120 -130 8 lit, a nawet 7,8. Przy 160 w Niemczech spalił 8,2. To na benzynie. Gazu pali 20% wiecej - na zwykłej instalacji. Przeglądy, remonty i części w cenie do przyjęcia, ale ASO omijam szerokim kołem.
~wesley
Kombi 1.6i 16V 95KM 70kW
po mieście z klimą 8-8,5L/100km to całkiem przyzwoity wynik. oczywiście dotyczy to normalnej jazdy. jeśli ktoś chce ze skrzyżowania zawsze wyjeżdżać pierwszy to musi liczyć się z 10L/100km. na trasie to autko potrafi spaść do 5,8L/100km na dobrym paliwie (polecam tankowanie na shell´u, ale niw v-power 99+, czy jakieś tam inne wynalazki - fordy lubią to paliwo i przez to mniej palą :) )
~moto
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jka pisąłem na samym pocztaku.Wd mnie jka na te wage to REWELACJA.ALe powiem tyle ze neimam zbyt ciezkije nogi.ALe bez przesady,auta nie katuje.7lat w moim posiadaniu i zadnej awari itd.Oczywiscie takie pierdoły zawieszenie ktore sie wybiły na polskich drogach.Wracajac do dpalania to mysle ze na beznynie w miesice przyu ostrej jezdzie nei spali by wiecej jak 12-13 ale tu juz trzeba ostro dawac.
~Kuba, koobu@poczta.fm
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżdżę w 90% po mieście, dlatego moje Mondeo poniżej 10 l/100 km nie zejdzie. Nie ma co się dziwić, w końcu to 1,8 l a samochód swoje waży (ja również :) . Jednak koszty napraw i części w serwisach Forda są skandaliczne (lusterko - 500 zł, zderzak tylny - 1500 zł, mieszek na lewarek - 150 zł, rozrząd - prawie 800 zł) - to ceny bez montażu... Chwała Bogu za istnienie zamienników i używanych części.