Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 2.5 ST 200 205KM 151kW
Komfort jest bardzo wysoki. Idealnemu zachowaniu w zakrętach nie sprzyja duża masa układu napędowego. W prównaniu do najnowszego Mondeo to jest to jednak dziedzina, w której najwięcej się zmieniło.
~RAFAŁ
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
super go obniżyłem i dałem do niego 17 calowe falgi, sportowe zawieszenie (deska) i styłu opony 225 a przód 205 wiec na zakretach żadnych problemów raz 220 na autybenach wiechałem masakra
~Ziggy
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Niestety polskie drogi dają o sobie znać - częste naprawy elementów gumowych (oryginelne są znacznie trwalsze - ale niestety również znacznie droższe). Poza tym dobrze trzyma się drogi.
~murdario
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
dla mnie super, idealnie to co lubię. połączenie "amerykańskiej" miękkości z typowym dla Forda dobrym układem jezdnym. po zmianie amortyzatorów na gazowe, myślę, ze było to idealne zestrojenie.
~sinn.fein@gazeta.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
jeden z lepszych w tej klasie - sprężysty, bezpieczny i nie grozi wypadaniem zębów, niestety tłucze się niemiłosiernie na polskich drogach /za granicą przestaje - pewnie kwestia klimatu ;-)/
~sliwek_1989
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Jesli chodzi o zawieszenie to jestem urzeczony! Poduszkowiec. Tym jednym slowem podkresle zawieszenie w tym aucie. Uklad kierowniczy mniej responsywny niz w ww. Corolli. ;)
~Artur
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Rewelacyjny, przy tych gabarytach na zakrętach można sobie na wiele pozwolić. Nawet gwałtowny ruch kierownicą nie doprowadza do utraty panowania nad kierunkiem jazdy.
~wylly
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Autko dobrze trzyma się drogi. Jedyny minus to że muszę co około rok wymieniać łączniki drążka stabilizatora z tyłu i z przodu ale to moim zdaniem nie jest wina samochodu.
~Adam1082
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Świetne prowadzenie niezależnie od obciążenia,trochę twarde,dość trwałe,w moim do wymiany nadają się już tuleje wahaczy,koszt z ustawieniem geometrii około 300pln
~mat13
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trzyma się drogi niczym przyklejony. szeroko rozstawione koła spisują się na medal.. Troszkę przeszkadza sztywne zawieszenie, ale dzięki temu nie buja nim na zakrętach..