Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wieszak
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Mondeo to konstrukcyjnie jeden z najnowszych modeli samochodów, bo nie korzysta z płyty podłogowej poprzednich wersji, czy innych producentów. Trochę sztywny, ale nie czujesz, czy jedziesz koleiną, czy po dziurach. No przy dzurach słychać hałas, ale o kołysaniu, podskakiwaniu nie ma mowy.
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tutaj jest też, dobrze, ale ocena niższa, gdyż auto jest długie i jego przyczepność przy dużej prędkości na ostrym zakręcie nie jest najlepsza (może uciekać przód) !!!! na to trzeba uwarzać, lecz jak na miasto, wyprzedzanie i tego typu sprawy jest na prawdę ok. W końcu to nei auto sportowe
~Piotr R.
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Nieco głośny na miejskich nierównościach. Miałem cztery mondea i w każdym trzeba wymieniać co kilkadziesiąt tyś/km drążki stabilizatora i tulejki oraz końcówki wachaczy (coć te dwie ostatnie pozycje nieco żadziej). Drogi trzyma się jak przyklejony (opony 195 cm). Na trasie pełen konfort.
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
W sumie to bardzo dobrze trzyma się drogi. Słaby skręt dokucza na parkingu w galerii handlowej. Mimo że przód zawieszenia mam zrobiony perfekt to tył mógłbym trochę poprawić ale tak ciężko jest poodkręcać stare śruby że chyba tym się będzie musiał zająć kolejny właściciel.
~ko_wal25
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Bardziej miękki niż w Audi lub Volksvagenie ale bardziej sztywny niż auta francuskie - czyli optymalnie, prowadzi się pewnie. Co kilkadziesiąt tys km trzeba liczyć się z wymianą łączników drążków stabilizatora przód / tył, na szczęście nie są to drogie części.
~lukasl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
wszystko by było ok ale zawieszenie naprawiałem przez dwa lata trzy razy, tzn wymiana drążków stabilizatora, tulej wachacza, i sfożnie wachacza te naprawy w tym samochodzie to standard a pozatym to wymieniłem wzystkie amorki bo po takim przebiegu miały prawo się wykończyć
~piter
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
+świetny komfort, dobre trzymanie, brak efektu "łódki"- trudno ją nawet wymusić +dobre tłumienie, pewna jazda, trzyma w zakrętach -przełożenie układu kierowniczego dobrane chyba do mało dynamicznego charakteru zw. z automatem, jest takie wolne, pewne, przymulone
~mono@vp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jezdzilem lepszymi, taki troszke taborecik, ale cos w sobie ma, w miare sztywny, ogolnie da sie jechać, ale te dudniące zawieszenie i to jeszcze w kombi troche przeszkadza.Mowa tutaj o sprawnym zaiweszeniu, podobno Mondzio tak ma. Wielki minus to słaby skręt, porażka i beznadzieja!
~Marcin V6
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
zawieszenie i układ jezdny wegług mnie jest naprawde przygotowany na polskie drogi, auto mam ponad rok sporo jeżdze a ostatnio jak byłem na przeglądzie mechanik powiedział że wszystko jest ok, nawet najmniejszych luzów czy wyrobionych gum... miłe zaskoczenie
~Thorn
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
super !!! chyba najmocniejsza strona samochodu, swietnie sie prowadzi chociaz auto nie nalezy do najmniejszych, jest bardzo niskie i to zaleta na zakretach ale uwaga na dziury i krawezniki !!! w ogole nie czuc predkosci, swietnie sie prowadzi w zimie, masa robi swoje :)