Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~boras
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
O ironio, choć to kombi jak na razie jest to najlepszy układ kierowniczy jaki do tej pory obsługiwałem (vs fiaty różnej maści, audi 80, bmw 525, citroen saxo, volvo 460). Auto świetnie trzyma się drogi bardzo dokładnie reaguje na kierownice.
~misio31pl@interia.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
nie mogę wyrazić jednoznacznej opinii, gdyż chyba od początku użytkowania tego samochodu, jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby wszystko było w doskonałym stanie, notoryczne problemy z zawieszeniem, sworznie łączniki no i aktualnie amortyzatory do wymiany
~Marshall
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo dobrze się jedzie. Pewnie się czuję na drodze. W porównaniu z poprzednią wersją MKI, poprawiono kilka rzeczy, np. stabilizatory z tyłu. Auto wydaje się być miękkie, ale na zakrętach trzyma się doskonale. Rewelacja pod tym względem!
~daktahu
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Czasami buja, ale przy wchodzeniu w zakrety ze zbyt dużą prędkością - nie jest to samochód sportowy. Jesli ktoś chce wozić ciężkie przedmioty, na tył koniecznie amortyzatory samopoziomujące. tak samo do pokonywania hamowaczy na osiedlach..
~Ozzon
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rewelacyjnie zachowuje się na drodze jak. Daje wiele przyjemności z jazdy dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu. Trochę spory promień skrętu ale jak na te gabaryty to nawet przyzwoity. Zawieszenie trwałe i nadaje się na nasze dziurawe drogi.
~ziareks93
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Zawieszenie po remoncie praktycznie zaraz po zakupie - użyte części marki Delphi - polecam. Jak na razie nic się nie dzieje odpukać. Wspomaganie troszkę ciężko chodzi ale na felgach i oponach R16 20555 podobno już tak jest.
~Miłosz
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Zawieszenie jest po prostu wzorcowe. Wyłapuje mniejsze nierówności, większe jedynie tłumi, ale zawsze utrzymuje wspaniałą przyczepność i poczucie kontaktu z jezdnią poprzez kierownicę. Zdecydowanie największa zaleta tego auta.
~daktahu
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Trzyma się drogi dobrze, ale nie rewelacyjnie (nivo jest szczególnie czułe na podmuchy przy wyjaździe z ekranów akustycznych na autostradach i ekspresówkach), ale po załadowaniu bagażnika nie opuszcza się to zdecydowany plus nivo.
~Lukaasz
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jeżdzi się w miarę komfortowo pod warunkiem, że : nie hałasuje łożysko w kole, nie tłucze się coś z przodu, tylni amortyzator jest sprawny. Niestety u mnie co pół roku coś się pojawia, mały problemik z mechaniką.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~MicCor
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Niewiele samochodów tej klasy ma tak dobre zawieszenie jak Mondeo. Nie za twarde, nie za miękkie, idealnie radzi sobie na zakrętach. Myślę że dzięki temu doskonałemu zawieszeniu nie raz uniknąłem wypadku/kolizji.