Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Kiedy przesiadłem się z Escorta nie mogłem się początkowo przyzwyczaić))) Komfortowo ale i dość sztywno zestrojone zawieszenie. Oczywiście 120 km/h nie ma się co w ciasny zakręt składać, ale autko daje radę ))
~slawek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trzyma się drogi nieźle ale tym samochodem powyżej 130 km./godz nie warto jeździć. Tak więc jeżeli jeździsz jak Niemiec po mieście w Bawarii (rozważnie), to układ jezdny jest bardzo fajny.
~Corne
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Super sprawa 110km/h w łagodnym zakręcie i dupa samochodu nawet się nie zachwieje. Zupełnie nie czuć ostrych zwrotów. Jedyny mankament to bardzo słabe łożyska. Jedna głębsza dziura i do wymiany bo piszczą.
~Peshet
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
tutaj też nic nie powiem, a to znaczy, że nie jest źle:) po trzech latach nic się nie dzieje, samochód serwisowany i tyle, nic nie puka, zawieszenie komfortowe, a samochód się nie buja, hamulce dobre
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jak dla mnie za miękki, ale co ważne nie przypomina amerykańskiego krążownika. Typowa usterka to łączniki stabilizatora i końcówki (może nie tyle usterka Forda ,co polskie drogi są jedną wielką usterką)
~kropi
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
To mocna strona tego auta, pomimo pokaźnego odwłoku samochodem nie zarzuca na zakrętach, trzyma się pewnie, nie jest też nadmiernie twardy. Niestety trochę puka, choc na szarpakach stwierdzono brak luzów.
~Tomek
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Świetny. Zapewnia wysoki komfort w połączeniu z pewnym trzymaniem się na zakrętach. O niebo lepszy niż np w Renault Lagunie. Bardzo pewny, dobrze wybiera nierówności, a na dodatek trwały.
~Tomek
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
nic dodać nic ująć, często jeżdżę na trasie Bydgoszcz -Wawa, wcześniej miałem Espero, na zakrętach często prędkość spadała poniżej 100 km/h. W Mondeo nie musiałem zwalniać (110 - 120 km/h).
~Chryso
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Hmm Citroen to to nie jest. Szczerze mowiac spodziewalem sie wiekszego komfortu. Auto z racji na sposob rozwiazania tylnego zawieszenia ma tendencje do kiwania na boki na nierównych jezdniach.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~Kraviec
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Polskie (nazwijmy je umownie drogi) daja sie we znaki ale w jakim aucie tego nie ma ale jak juz uda sie znalezc w miare prosty i nie dziurawy kawalek asfaltu jedzie jak po szynach.