Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pachi
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Po pół roku na polskich drogach i przejechaniu kolo 9tyś. zaczynają się jakieś stuki. Wiadomo wymienić i przestanie. Co do jazdy po zakrętach jak na ciężar bardzo dobra zawiecha. Bardzo komfortowo pokonuje nierówności wzdłużne.
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Duży promień skrętu, ogólnie auto miękko zawieszone. Zawieszenie nie należy do trwałych - na polskich drogach (a raczej dziurach sera szwajcarskiego) w miarę często do wymiany - na plus - tanie i dobre zamienniki.
~Ja
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Tutaj nie powiem nic złego bo na naszych drogach nie wymieniać niczego po prostu się nie da. Raz na rok obowiązkowo i nie trzeba oryginałów. Samochód mam 4 lata i na razie raz porządny remont przodu. Tył nie ruszany i wszystko gra.
~bachmanz
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Tu niestety słaby punkt - tuleje wahaczy lecą jak złoto, to samo drążki stabilizatorów. Może dlatego, że auto oryginalnie było wyodukowane na niemieckie drogi (choć kupione w polskim salonie - sprowadzone jako nówka)
~ChuckJack
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
W zeszłym roku na jesieni wymienione tulejki wachaczy, ostatnio wymieniłem całe przednie zawieszenie (amortyzatory, sprężyny wachacze, drążki stabilizatorów) i tulejki wachaczy w tylnym zawieszeniu.
~Kuba_Lodz
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jak na konstrukcję zawieszenia sprzed 15 lat to myśle,żę jest na prawde dobrze. Autko fajnie sie prowadzi jest komfortowe a jednoczesnie stabilne w szybszych łukach(ale wiadomo, ze to nie auto to wyścigów!)
~Wojtas
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
Twardy, chociaż minął miesiąc zanim sie przyzwyczaiłem świetnie się prowadzi w zakrętach. Hamulce świetne, chociaż jak włączy się ABS to auto słabiaj hamuje, a opony nie popiskują (a chyba powinny??)
~agarti
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Miękkie zawieszenie to przede wszystkim komfort podróżowania i do tego pozbawione jest wad typowych dla tego typu zawieszenia. Nie buja nie przechyla się w zakrętach. Prowadzi się pewnie.
~fil22
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Sztywne ,ale w grabnicach rozsądku,świetnie trzyma w zakretach bez uślizgów,troche w tym zasługa oponek.(15 cali)ABS nie załacza się nawet przy dośc ostrym hamowaniu.Samochód jest dobrze wyważony.
~import racer
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
dla mnie bardzo fajnie. dla niektórych może być za twardo (do tego koła 15stki), ale po zakrętach śmiga miło. bardzo precyzyjny i szybki ukł. kierowniczy, niezłe hamulce, choć bez abs\'u