Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback (223) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 170 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nasty
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
ciężko o lepiej prowadzący się samochód w tej klasie. bardzo komfortowy i dający przyjemność z jazdy. dobrze wybiera nierówności za sprawą dużego rozstawu osi oraz miękkiego zawieszenia ( o ile oczywiście wszystko jest sprawne). prowadzenie go przypomina trochę jazdę amerykańskim krążownikiem. to auto bardziej płynie po drodze niż jedzie.
~aviator1
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Ford jest klasą samą w sobie w tej kategorii. Produkuje przecież focusa RS- najlepiej prowadzącego się hatchbacka na świecie. To samo mondeo, wystarczy spojrzeć na wersję ST220- trzyma sie drogi jak cygan zasiłku. Zawieszenie super wybiera nierówności, układ kierowniczy działa precyzyjnie- jazda to sama przyjemność. Gdyby można było dałbym miliun gwiazdek.
~MMS
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Zawieszenie z tyłu wymieniłem przy 180000, podobno jeszcze by dawało radę ale siadły tuleje gumowe stabilizatora, wiec przy okazji wymieniłem wszystko (koszt 1500,00 w tym 6 wahaczy)przód w oryginale. Trochę czasami głośniej pracuje, ale to juz dość stara choc trwała konstrukcja, no i kwestia wyciszenia samochodu
~janior
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
Powiem tak że kupując spodziewałem sie bardzo dobrego układu jezdnego ale nie aż tak :) Bardzo pewnie się trzyma drogi, nie buja, ładnie wychodzi z kolein. Na szybkich zakrętach ma małą tendencję do podsterowności ale uznaję to za przypomnienie o tym że prowadzę auto z napędem na przód. Zawieszenie zaskakująco wytrzymałe.
~zygi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
genialne zawieszenie dobrze się prowadzi i trzyma drogi nawet na polskich drogach komfort , ja mam spokojny styl jazdy i szanuje auto nie za******lam 120 km/h po progach zwalniających wiec zawieszenie wymieniałem po 210 tys km trochę mnie to kosztowało ale na długie trasy jak w limuzynie
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Po prostu rewelacja. Świetnie trzyma się drogi, wiele wybacza, jest przewidywalny i bardzo stabilny w prowadzeniu. Pomimo, że zawieszenie jest dość skomplikowane - szczególnie z tyłu - to zaskakuje trwałością jeśli nie użyjemy najtańszych części. Jak na auto tej wielkości jest też bardzo zwrotny
~JaPan
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Zawieszenie wszystkich Mundków jest ok, a w st jest super - oczywiście do momentu jak jest dobra nawierzchnia. Jak zaczynają się doły to są kłopoty. Poprzednie auto (Saab) był o wiele lepszy na nierównych drogach. On miał zawieszenie jak w amerykańskim krążowniku, ale na nierównościach to się sprawdzało.
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat zawieszenia i musze je potwierdzić. Zawieszenie zestrojone genialnie. Dobrze się trzymie w zakrętach. Dla mnie jedno ale - sądzę, że zawieszenie na nasze drogi powinno być trochę twardsze. Na nierównościach niesympatyczne odgłosy (auto po przeglądzie).
~Wojcieszyn
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Prowadzi się wyśmienicie - zawsze przewidywalnie, daje pewność kierowcy i pasażerom. Trochę myszkuje na koleinach (polskie tandetne drogi...). Czasem na nierównych zakrętach (jak są dziury czy coś) powoduje wrażenie uskakiwania tyłu - musi być ostry zakręt i mocno nierówny.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Hatchback
10,6
12,6
~Re5pect
Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW
Nie jeździ się jak tirem ale też nie tak jak rowerem. Generalnie do kręcenia kierownicą w porównaniu do innych aut trzeba użyć więcej siły jednak nie jest to jakoś bardzo mocno przeszkadzające, jak jeździ się tylko fordem to nawet nie czuć różnicy :D
Ford Mondeo III Hatchback