Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarekkkkk
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Krańcówka mikrostycznika w drzwiach- wymieniałem już. Klapa bagażnika- otwiera się tylko z pilota, ew kluczyka. Coś dziwnego zaczyna się juz dziać z zamkiem klapy silnika ale jakoś jeszcze działa i potrafię ja otworzyć a nikt inny nie musi tego umieć ;) Podwójne ryglowanie drzwi- kolejny wynalazek forda działa jak chce, i tak za kazdym razem muszę wciskać pilot po 2 razy. Siłownik schowka- lipa straszna. Wspomniany wyżej komputer od klimy też...
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Osprzęt silnika - zacinający się hamulec ręczny, EGR, lambda, cewka, kable, termostat, odpowiednik silnika krokowego, klapki w kolektorze i ich skomplikowane sterowanie, ODMA itp. Te wszystkie elementy nie chcą się po prostu zepsuć tylko działają dalej z innymi parametrami przez co bardzo trudno zlokalizować usterkę. Można wymieniać część po części licząc na szczęście. Komputer jeżeli już pokaże usterkę to raczej jej skutek niż przyczynę....
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Oprócz podklejenia uszczelki pod przednią szybą (przed tym szyby mi bardzo parowały) trapi mnie dziwny dźwięk pochodzący z deski rozdzielczej. Niby nic bo pojawia się okazyjnie ale jest denerwujący a przypomina on jakby dwa lekkie plastiki obijały się o siebie wpadając w rezonans. Po zakupie musiałem rozwiązać również problem skrzypiących dźwigienek od zmiany biegów ,bo podczas wrzucania 1 i 2 strasznie skrzypiały.
~Rudy
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Po kupnie samochodu miałem tylko drobne rzeczy do naprawienie, którymi poprzedni właściciel się nie interesował. Wymienić musiałem zębatkę silniczka regulacji wysokości fotela od kierowcy. Zębatka była plastikowa i ta usterka jest typowa i częsta w tych modelach. Musiałem podłączyć kabel AUX do gniazda znajdującego się w schowku, podobno fabrycznie wiele modeli ma go niepodłączonego:)
~Wiktor
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Jak w każdym aucie znajdą się po jakimś czasie pierdoły do zrobienia. U mnie był to np. czujnik temperatury zewnętrznej którego koszt z przesyłką wynosił 40 zł. Jeśli mowa o drobiazgach wewnątrz auta, to już zależy od tego jak właściciele użytkowali, co porysowali, co pękło. Takie pierdoły z wewnątrz są do zakupienia w śmiesznych kwotach i to z różnych wersji wyposażeniowych.
~Tomi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Rdzewieja ranty drzwi i czasem klapy bagaznika, to nie jest taki problem jesli sie o tym wie i zrobi zaprawki, moglo byc gorzej, w koncu to tylko blacha a nie np. mechanika... Czasem centralny zamek nie zamyka jednych drzwi wiec pewnie to jaks feler ukladu elektrycznego ale tak szczerze to olewam to...reszta ok, nic nie trzeszczy, wszystko dziala jak trzeba.
~szikagobul@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
wymieniona: osłona pasa bezpieczeństwa, pas pasażera, czujnik ciśnienia oleju (i tak lampka się świeci, kiedy pojeżdzę w mokrym), woda zbiera się po deszczu na lewym tylnym progu, świst od nieszczelnych drzwi przy 100km/h, wymieniony zamek centralny (mechanizm drzwi kierowcy), 3 pary drzwi do wymiany (korozja - w końcu to ford a jedna zima pod chmurką to nie byle co!!!)
~jszyndler@yahoo.com
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Niestety samochód ogólnie jest dobry ale jego awaryjność to niestety chyba poniżej ogólnej średniej, może mam pecha. Zacieranie klocków w zaciskach, uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby (grzeje 1/3 włókien), przepalające się pozycyjne, korozja listew przyszybowych górnych(można wymienić - 100 PLN sztuka, pękanie mocowania linki hamulca ręcznego.
~zygi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przez 6 lat były naprawiane cale zawieszenie , tylne łożyska z piasta wszystkie tarcze i klocki hamulcowe , 1x świece zapłonowe 1x kable zapłonowe 2x akumulator , lewarek do auta , uszczelka miarki poziomu oleju, rolki i łożyska napinacza przy silniku 3-4 żarówki

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Szymson
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przez dwa lata wymieniłem; łączniki stalibilizatorów z tyłu i gumy na stabilizatorze dwie piasty z kół(huczały) zamonotwane zostały japonskie zamienniki za 125zł, przejechałem 20 000 km i nic sienie dzieje, ostatnio mam problem z rozrusznikiem
Ford Mondeo III Hatchback