Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (53) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarekkkkk
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
O ile komfort, precyzja i pewność prowadzenia naprawdę cieszy- z tyłu wielowahacz stalowy i stabilizator z przodu i z tyłu- zero przechyłów w zakrętach to jakość i drobne wypaczenia są dosyć uciążliwe. Słaba jakość łożysk w tylnych kołach- gdzie znowu dali popis- wymienia się nie łożysko tylko cała piastę z łożyskiem i czujnikiem abs- wymieniłem obydwa bo dostały luzu. Zapiekające się zaciski hamulca ręcznego- zrobiłem 2 miesiące temu i...
~Tomi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Dla mnie rewelacja, udany kompromis miedzy komfortem i lekko sportowa nastawa. Swietne, ja nie potrzebuje lepszego. Jezdzilem Audi A3 i byl o wiele mniej komfortowy a roznica w sztywnosci zawieszenia nie jest az tak duza. Tak wiec zawieszenie Mondeo bardzo udane. Czasem na duzych wybojach slychac lekki lomot pracujacego podwozia - ale to jest do zaakceptowania.
~zygi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
genialne zawieszenie dobrze się prowadzi i trzyma drogi nawet na polskich drogach komfort , ja mam spokojny styl jazdy i szanuje auto nie za******lam 120 km/h po progach zwalniających wiec zawieszenie wymieniałem po 210 tys km trochę mnie to kosztowało ale na długie trasy jak w limuzynie
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Po prostu rewelacja. Świetnie trzyma się drogi, wiele wybacza, jest przewidywalny i bardzo stabilny w prowadzeniu. Pomimo, że zawieszenie jest dość skomplikowane - szczególnie z tyłu - to zaskakuje trwałością jeśli nie użyjemy najtańszych części. Jak na auto tej wielkości jest też bardzo zwrotny
~Grzesiu
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Lubię szybką jazdę, więc dla mnie zawieszenie, mimo że twarde, jest bardzo dobre. Z niedowierzaniem wchodzę w zakręty. Po ponad 130 tys po naszych drogach chyba czas na mały remont zawieszenia, bo nie jest już to co było jakieś 40tys km temu.
~Wiktor
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Auto świetnie się prowadzi, nieporównywalnie lepiej od innych którymi jeździłem, np. Suzuki SX4, Scenic 2, Honda Civic 8. Komfort prowadzenia i pewność jazdy jak dla mnie są bardzo wysokie i są atutami tego auta.
~Szymson
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
samochód trzyma się drogi jak potrzeba ogólnie całość zawieszenia jest trwała, świetnie wybiera nierówności i przy wymianie jakiegoklowiek łącznika czy tym podobniej nie ma najmiejszych problemów prostota dojscia
~Adrian
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Drobne nie uciążliwe stuki przy jeździe po wertepach, po za ty bardzo dobre właściwości jezdne, zawieszenie dużo wybacza wielowahaczowe z tyłu, dobrze się prowadzi dobrze się czuje auto.
~Stig
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
WG. Top Gear najlepiej jeżdżący pojazd klasy średniej ( wyłączając marki premium ). Zakręty to frajda, bardzo neutralny i przewidywalny. Sprawdźcie na youtube, tym sie driftuje pomimo przedniego napędu !

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~losik
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
naprawde ciezko nim wpasc w poslizg. twarde zawieszenie 'przykleja' go do drogi w zakretach. cos mi stuka w zawieszeniu na wybojach, ale to podobno wina amortyzatora (jakas wada), nic niebezpiecznego
Ford Mondeo III Hatchback