Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (329) - Silnik

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
wszystko OK, tylko te problemy z ruszaniem, nigdy wcześniej nie miałem takich problemów - również jak bardzo zwolnisz na 2 biegu, to zapomnij o odjechaniu bez redukcji (może się ewentualnie udać jak wciśniesz gaz conajmniej do połowy).
~MARIUGA
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
jak na te mase auta, 125KM nie wciska w fotel przy starcie. Dynamicznie jezdzi sie w wysokich zakresach obrotow (a wtedy pali ok. 11l). trudno miec jednak o to pretensje - nie wszyscy oczekuja przeciazen przy starcie rzedu 2 Mach´ow.
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Silnik to chyba jeden z mocniejszych punktów tego samochodu. TDDi jest bardzo trwałe, jeśli zmienia się olej i filtry na czas. Mocy nie jest dużo, ale na polskie warunki starczy. Na pewno jest to bardziej rozsądny wybór niż TDCi.
~Bartek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Kultura po odpaleniu jak w tdi :) klepie strasznie ale jak się zagrzeje jest o wiele cisej. Dynamika bardzo dobra spokojnie można bez obaw wyprzedać na strasie. Silnik mimo 115 KM spokojnie daje sobie radę z tą budą.
~kesonex
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Zakupiłem auto z silnikiem dobrze utrzymanym. Jedyny problem jaki był to "gulgoczący" dźwięk podczas kręcenia kierownicą. Bardzo dobry stan klapek w kolektorze. Po wymianie odmy separatora oleju problem zniknął.
~marios
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
klekocze ale jedzie i to calkiem dobrze mimo duzego przebiegu, wkreca się od 1750rpm i idzie jak rakieta, kopci bo kopci:nic nowego w tych silnikach wymiana oleju i filtrow zawsze na czas wiec musi dalej jezdzic
~Przemo
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Nie ma co narzekać. Szczerze mówiąc to jestem zadowolony z silniczka i jego elastyczności. Te 115km naprawdę daje radę, a na naszych drogach nie ma co szaleć, zwłaszcza, że na drodze coraz częściej spotkać można \"kolegów\".
~Nestor_2005
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Przy niskich obrotach trochę mułowaty, ale po przekroczeniu turbodziury ideał. Niby tylko 90PS, ale jak się go trzyma między 2a 3tys obrotów idzie świetnie i radzi sobie zarówno z niskimi biegami jak i wysokimi.
~m-patryk
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Świetny silnik do tego auta, odpowiednio mocny i oszczędny cichy ja jestem zadowolony w 100% części eksploatacyjne w rozsądnych cenach za markowe zamienniki - ale uwaga o to autko trzeba dbać dobry olej filtry itd.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ya
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik TDDI jest słabszy (o 15 koni) niż nieco później montowane TDCI ale zdecydowanie mniej awaryjny. Nie występuje tu główna bolączka TDCI czyli drogie w naprawie wtryskiwacze, bardzo czułe na jakość paliwa.
Ford Mondeo III Kombi