Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (329) - Silnik

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~whisstler
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Bardzo dynamiczny z zapasem mocy. Moment obrotowy cieszy przy mocniejszym depnięciu. Rozrząd na łańcuchu więc bezobsługowy. Trzeba tylko dbać o układ wtryskowy i nie deptać mocno na zimnym silniku żeby turbiny nie zajechać. Czyli generalnie jak w każdym nowoczesnym dieslu.
~szmiciol84
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Jako ze jest to dosyć leciwa jednostka napedzana zwykla pompa to nie pozostaje wiele do zyczenia. na niskich obrotach niezbyt chętnie się zbiera, polecam raczej zmiane przelozen przynajmniej przy 2000obr/min, za dużej oszczednosci nie będzie a autko lepiej wspolpracuje z nami.
~Paweł
Kombi 2.2 TDCi 155KM 114kW
Jak odpalam w zimę mam wrażenie, że zaraz silnik się rozleci albo, że każda część lata z co najmniej centymetrowym luzem, po rozgrzaniu troszkę lepiej. Osiągi ok. duży moment obrotowy robi swoje, 6 bieg również bardzo pożyteczny, 150km/h=2500obr./min.=6,7l/100km.
~mondek
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik nawet daje sobie radę z tymi gabarytami, przyjemnie przyspiesza na 4 czy 5 biegu. Niestety przy tym przebiegu bierze olej, pojawiają się wycieki spod rozrządu oraz dziwnie pracuje na zimnym wydobywa się taki dziwny klekot, ogólnie bardzo glośna praca motoru
~bialy0503
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik jak jest zimny,jest głośny.Ale podczas jazdy już nie przeszkadza.Od 2000 obrotów już nieźle przyśpiesza.Nie trzeba tak bardzo uważać na paliwo jak w TDCI.I podobno mniej awaryjny.Mam go od 2 lat i jeszcze nic tam się nie popsuło.Trochę kopci po odpaleniu,ale da się z tym żyć.
~tomkar
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Poprzednio jeździłęm 2,0 benzyną więc do diesla trzeba się było przyzwyczaić. Nieporównywalnie lepsza dynamika, na zimno klekocze, a na ciepło dużo ciszej. Musiałem się przyzwyczaić do częstszej zmiany biegów, żeby nie zabić koła dwumasowego. Ogólnie bardzo pozytywnie!
~ice
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Silnik pracuje doskonale po rozgrzaniu. Latem można odnieść wrażenie, że mógłby pracować ciszej przy jeździe po mieście, ale to moja subiektywana ocena. Paliwo polecam tankować na sprawdzonych stacjach, ja tankuje tylko na Shellu. Generalnie ładnie pracuje i nie klekocze.
~Klosz-art
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Jak na diesla przystało mocny. Nie jest zbyt paliwożerny. Głośny "zimny", po nagrzaniu nieco lepiej. Od 2000 obrotów dostaje niezłego kopa od turbosprężarki. Beznynowcy przecierają oczka ze zdziwienia. Przy tym nie kopci. Mógłby być tylko cichszy lub mieć bardziej "gładki" gang.
~johnny_howard
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Przy 168tyś zaczął brać ok 2l oleju na 1000km. Zdecydowanie zbyt słaby na takie gabaryty samochodu. Jedyna zaleta to bardzo cicha praca. Cytując mechanika: "te fordy mają to do siebie, że przychodzi moment kiedy trzeba się z nimi pożegnać"
~eDi
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Nie doznalem typowej (podobno) usterki wtryskiwaczy i pompy paliwa. Osprzet tez sprawuje się dobrze. Wymienilem chlodnice klimatyzacji i pompe wody oraz uklad paska wieloklinowego - halasowal i dalej jest ciut za glosno na samym poczatku po odpaleniu.
Ford Mondeo III Kombi