Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (329) - Silnik

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Obecnie odpukać nic się nie dzieje z nim. Jedyne c zamontowałem to sprzęgiełko alternatora aby napinacz nie walił jak w traktorze. Mój silnik jest bardzo zadbany bo nie puszcza ani grama dyma. Lecz jak ktoś szuka cichego diesla to odradzam. Co do jeszcze jednego minusu - strasznie długo się zagrzewa
~TomekK
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Wydaje mi się, że konkurencja jest lepiej wyciszona, silnik jest słyszalny szczególnie, gdy jest zimny. Jeśli chodzi o osiągi, to jeździ się niem bardzo przyjemnie! Przyśpieszać zaczyna poniżej 2000 obrotów i idzie mu to bardzo żwawo! Duży plus, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę gabaryty i masę auta.
~Zet_radom
Kombi 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Ładne brzmienie, jednak jak na ponad 220 koni zbyt mały moment obrotowy 280 Nm, inne marki przy 3 litrach pojemności mają przeważnie ponad 300 niutków. Cieszy fakt że kręci się do 7 tyś. Jednak mógł by mieć trochę lepszy dół. Silnik prosty, rozrząd na łańcuchu, brak EGR, gaz na zwykła linkę itd.
~Przestroga
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Jeżeli chodzi o ocenę daję przeciętną za awaryjność. Silnik przez 30000km zachowywał się rewelacyjnie można powiedzieć, że byłem w nim zakochany, dla mnie rakieta przy poj. 2.0 i takiej masie. Jeżeli chodzi o awaryjność kompletna porażka. Polecam osobom o dużej zasobności porfela, Rozwinięcie w awaryjności.
~sifu2
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
dość głośny ale to diesel i bardzo wolny, nie wiem co ot jest ale silnik nie pracuje równo, np gdy chcę jechać na 3 biegu przy obrotach 1,5 obr to szarpie, i tak jest na każdym biegu,między obrotami 1tys a 2tys. obr, tak jakby silnik się dławił, ale gdy dam mu więcej gazu to idzie ok.
~m
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Silnik jak na taki duży samochód zdecydowanie za słaby, elastyczność kiepska, budzi się dopiero przy wyższych obrotach. Napisałem tak, ponieważ mam odniesienie do diesli, przy których ten silnik zdecydowanie słabiej wypada. Do miasta na pewno wystarcza, chociaż przy tych osiągach spalanie mogłoby być niższe
~Łukasz R
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Tak naprawdę dałbym mu 3,5 za niską elastyczność i zbyt głośną pracę w każdych warunkach (ale to przecież silnik Forda), natomiast za to co wyprawia ostatnio na V-Power Diesel zaskoczyło niejedną osobę ;)-pomimo "marnych" 115KM; natomiast nadrabia przyzwoitym momentem obrotowym (280Nm)...
~damaslow
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Wysoka kultura pracy, w miarę oszczędny (miasto ok. 10,3l/100 km, w trasie 8,4-9,2 l/100 km) przy jeździe bez szaleństw, nie za głośny do 160 km/h. Niezła dynamika, ale wymaga wyższych obrotów. Dobrze wyprzedza na IV biegu. Silnik 2l jest optymalny do masy tego auta - pozwala na sprawną jazdę.
~Jerzy
Kombi 1.8 16V 130KM 96kW
Silnik bezawaryjny. Niezawodny w każdych warunkach. Pracuje cicho i równo. Jak na wielkość i wagę samochodu jest dynamiczny. Żadnych wycieków. Pomysł na bezpośredni wtrysk w tym silniku bardzo dobry. Wiele lepiej wykonany silnik niż w autach znanych marek gdzie płaci się za znaczek.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz Bytom
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Silnik 2.0 jest wystarczający do gabarytów auta. Jest dość żwawy i mocny a przy tym nie "żłopie" tyle paliwa. Pracuje równo i cicho. Jedak w następnym Mondeo już IV generacji będę zdecydowanie szukał większej jednostki. Ale i tak polecam 2.0 to naprawdę dobra jednostka.
Ford Mondeo III Kombi