Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (329) - Silnik

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Emiloo
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
witam ta jednostka to jakieś nie porozumienie dramat w przeciągu 6mie wydałem na naprawy kolo 4ty wszystko przez pompę wysokiego ciśnienia jej łopatki z czasem zaczynając trzeć o obudowę w skutego czego do paliwa dostają się opiłki zalepiające wtryskiwacze
~narcyzk
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Klekocze jak stary diesel, ale robi nie spotykanie równomiernie. Elastyczność jest powyżej 2000 obr, poniżej brak. Generalnie silnikowi brakuje pary, ale na trasie, szczególnie na 5 biegu od 100 do 130 przy wyprzedzaniu zbiera się momentalnie.
~Bogdan Katowice
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
jak na 170KM apetyt na paliwo i V6 to zadna rewelka....aby cos z niego wydusić trzeba trzymac na obrotach, po skodzie octavi 110KM byłem niemiło rozczarowany bo Diselek lepiej się zbierał i był o niebo elastyczniejszy. no tylko ten pomruk v6 boski......:)
~MarcinB74
Kombi 1.8 16V 130KM 96kW
Silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny 1.8SCi bardzo cichy, oszczędny i wbrew pojedynczym opiniom jak dotąd niezawodny. Jedyny mankament to wrażliwość na wilgoć, raz pojawiła mi się kontrolka silnika ale po umyciu silnika Karcherem :)
~Krzysztof
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Elastyczność nie jest taka jak przy wersji 130KM (jeździłem też taką, jest spora różnica). Przyśpieszenie jest OK, choć czasem, zwłaszcza na zimnym silniku mogłoby być lepiej. Za to nie ma pompowtryskiwaczy - układ jest prostszy ale nie do zajechania.
~Sławek
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Dobre wyciszenie, przy wyższych obrotach trochę głośniej, ale raczej rzadko jeżdzi się powyżej 160 km/h w naszym kraju, elastyczność poprawna, mogłoby być lepiej, ford jednak swoje waży, na 3 biegu z obciążeniem daje radę w większości sytuacji,
~szary11@op.pl
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Silnik o wysokiej kulturze pracy, cichy, wmiarę dynamiczny, ale o przeciętnej elastyczności. O ile samo przyśpieszenie jest wystarczające to przy wyprzedzaniu trzeba redukować (na 5 słabo ciągnie, ale podjazdy pokonuje bez redukcji bezproblemowo).
~Thomas
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
to mój pierwszy diesel, na początku trochę przeszkadzał mi klekot silnika, ale to standard przy przesiadce z benzyniaka na diesla, silnik, ekonomiczny, elastyczny, 115KM w zupełności wystarczy w dodatku w połączeniu ze skrzynią 6-biegową nic dodać nic ująć
~Bogdan W
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Przy 125000km normalnej eksploatacji pęka korbowód na czwartym tłoku.W opini mechaników często pękają i rozwalają cały silnik.Musiałem kupić niwy silnik koszt 12000zł. Miałem cztery fordy Mondeo i chciałem kupić następnego ale się będę zastanawiał .
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi
7,3
10,4
12,9
~lucjan@switch-on.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Kultura pracy dużo lepsza niż w passacie, każdy z kim jade dziwi się, że to Diesel. Tylko na zimnym silniku i przy wysokich obrotach słychać, że to klekot, ale elastyczność jest tak dobra, że z wysokiego zakresu obrotów rzadko korzystam.
Ford Mondeo III Kombi