Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szefu
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Liczyłem na większe spalanie i droższe naprawy ,bardzo przyjemnie mnie zaskoczył ,wygląda to dokładnie tak jak nieraz słyszałem że większy silnik mniej wysilony spala często mniej niż słabszy i tak jest w tym przypadku ,pali mniej niż 2.3 163 KM i podobnie jak dwa litry .
~lechoo1946
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Paliwo jego zużycie zależne jest jak teoria mówi od....siły nogi spoczywającej na pedałe gazu. mieści się w granicach 7,5 do 11,8. na trasie przy umiarkowanych czynnikach pogodowych,natężeniu ruchu etc,7,5 w mieście około11,8 ale można zjechać do około 10-10,5
~Pablo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jak na benzyniaka byłoby OK, ale to przecież turbodiesel. Przy 160km/h na 6 biegu silnik ma około 2700obr/min. Idealnie. Ale nie przeszkadza to żreć więcej, niż Octavia TDI ze skrzynią 5 biegową. Myślałem, że na trasie da się zejść niżej ze spalaniem. Mimo chęci, jakoś nie wyszło.
~pp@inte.com.pl
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Z reguły jade w dalekie trasy po Polsce - w takim przypadku komputer pokazuje około 6L/100km. Sprawdziłem też jednorazowo wlewając pod korek - wyszło 6,6 L/100 km - chyba komputer przekłamuje ale i tak jest to wynik doskonały zważywszy na to że raczej trzymam go na obrotach.
~jodys
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Koszty napraw nie odbiegają od innych aut tej klasy (klasa D) a nawet plasują się w dolnej części. Sam silnik jest jest 5 cylindrowy a wymiana rozrządu z pompą wody i robocizną 700 zł.Tarcze i klocki 400 zł za tył,oleje filtry ceny normalne.
~Adrian
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Silinik duratech 2.0 benzyna z gazem jest bardzo oszczędny. Na 100 km pali w mieści około 7 litrów a na trasie potrafi zejść do 5.8 litra benzyny, w przypadku gazu to 320 km robi na jednym tankowaniu. Także niecałe 70 zł gazu można śmiaro zrobić 320-340 km.
~Buncol80
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wczesniej miałem mk3 w LPG więc samochód kosztował grosze. Tutaj trzeba lać dobra ropę wiec wychodzi drozej. Nie mniej samochód pali ok 7 litrów wiec przyzwoicie. Ceny części są przystępne w porównaniu do konkurencji szczególnie japońskiej.
~Kris
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Zużycie paliwa zależy od sposobu jazdy, tymniemniej nawet bardzo delikatna jazda mieszana musi spowodować zużycie na poziomie od 7,9-8,2 l/100km, czyli nie ma powodu do łez, jeżdżąc normalnie w jeździe mieszanej 8,5 l/100km powinno wystarczyć...
~nok
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
to moj pierwszy diesel wiec uwazam ze jest ok. Na trasie w polsce jadac do 120km/h mozna zejsc ponizej 6l/100km, autostrada na trasie szczecin - barcelona 6.5 przy predkosciach 120-180km/h. W miescie wszystko zalezy ile sie stoi w korkach - srednio 7.8
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
~prazinho
Hatchback 2.2 Duratorq TDCI DPF 200KM 147kW
2,2 litra nawet jeśli to disel, musi swoje spalić. Przy ciężkiej nodze trudno jest zejść ze średnim spalaniem poniżej 8,5 litrów, a dodam że 80% przejeżdżanych kilometrów robię na trasie. Chociaż przy tej dynamice silnika to i tak nie dużo.
Ford Mondeo IV Hatchback