Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ Rawanelli .....mail : rawanelli40@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Pomimo ciężkiej ( ondyś ) nogi , na dzień dzisiejszy upajam się jego pięknem i zacząłem jeździć zgodnie z przepisami zatem moje zużycie kształtuje się następująco : miasto : 8,4 - 9,2 trasa : 6,5 - 7,7 średnio po tych ( zaledwie ) 3 tyś. przebiegu kształtuje się na poziomie 8,2 lit./ 100 km. I nawet komputer prawdę mówi ( na bieżąco )
~www.duzypan.pl
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
paliwa zuzywa na miescie docsyc nieduzo, chociaz trzeba miec na uwadze ze to wrqzliwy diesel i trzeba uwazac co sie wlewa do baku i na jakiej markowej stacji sie tankuje. Przeglady wedlug cennika, ktory dostalem oprzy kupnie sa do zaakceptowania. Interesujacym jest mozliwosc przedluzenia gwarancji w ramach Ford Protect do 150 tys. km.
~Lawyer
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
W zasadzie to nie wiem, jak z tymi kosztami. Oceniam to tylko przez pryzmat paliwa... Ford Focus spalał mi średnio 5,4 l. Ford Mondeo spala mi średnio 6,6 l. Z jednej strony jestem w "szoku", że spalanie wzrosło mi o ponad 1l :-), z drugiej strony 6,6 l za prawie 2 tonowy "czołg" ? Mało... :-)
~morek
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
2.0 TDCI lubi obroty pod warunkiem, że silnik jest rozgrzany w mieście pali nawet 10l zwłaszcza gdy się wjedzie w korek z nie rozgrzanym silnikiem, ale prawdą jest też że przy pełnym obciążeniu przy rozgrzanym silniku mimo,że to automat na trasie warszawa - Świnoujście spalił 5,6/100 przy prędkości do 120km/godz
~Paweł
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Z kosztami przy tej klasie samochodu uważam, że jest przyzwoicie. Z poważniejszych wydatków wymieniłem dwumase że sprzęgłem za 3200 zł (ceny Z 2022 roku), teraz czeka mnie regeneracja maglownicy. Liczę że w tysiącu się zamknę, a kto to wie. Ceny zwykłych czesci eksploatacyjnych nie są wygórowane.
~Art
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Z fabryczną mocą 125KM spalanie od 5,6l na trasie ponad 1000km z prędkościami 130-150km/h (3 osoby+pełny bagażnik) do 6,7l średnio w mieście/trasa (70%/30%). Po chip tuningu z mocą 150KM spalanie na trasie 5,4l, średnia w mieście/trasa 6,4l, czyli trochę mniej. Trasa z włączoną klimą i światłami mijania.
~Dyplomata1961
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
9,5 do 10,0 l/100 km w mieście ,na trasie jadąc zgodnie z przepisami ok.6,0 - do 6,5 l/100km. Od nowości przejechane 12500 km przy profilu trasa/miasto = 75/25 - średnio 7,0 l/100 km, 56 km/h.Serwis drogi,obawiam się że niekompetentny,drogie materiały eksploatacyjne - olej 5W/30 A5 100 PLN/l.
~Sadek
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Prz założonej instalacji gazowej z lubryfikacją (BRT) (wiele się naczytałem, aby tego nie robić) nie zaglądam do portfela. Instalacja gazowa bardziej przeszkadza niektórym osobom na stacjach benzynowych, gdy podjeżdżam nie pod ten dystrybutor. Ale ja nie lubię niepotrzebnie przepłacać za paliwo.
~jam
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
jeśli chcemy użytkować w mieście to musimy się liczyć ze spalaniem min. 10 l/100 km, przy \"cięższej\" nodze spokojnie możemy dojść do 11 - 11,5 l/100 km. Przeglądy w zależności od przebiegu - od 650 do 900 zł. Naprawy - myślałem że będzie drożej ale nawet w ASO nie było porażająco :)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Czego można chcieć od średniej 7.0 ? Faktem jest że bardzo mało stoję w korkach i na światłach ale np. 5,6 litra na trasie przy prędkości do 110 km/h czy 6,2 przy ostrej jeździe na trasie mówi za siebie.Przeglądy jak u Forda czyli tanie ,pierwszy 280PLN , drugi 550PLN potem 700PLN to nie 2000PLN jak Avensis
Ford Mondeo IV Hatchback