Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Valdi
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Do tej pory dużych kosztów nie było. Wymiana końcówki drążka kierowniczego i klocków hamulcowych w cenach porównywalnych do konkurencyjnych marek. Dostępność części oryginalnych jak i zamienników szeroka.
~Łukasz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Cóż, tutaj się za bardzo nie wypowiem, bo mam Teścia w ASO Forda. Jedyna porada to trzeba uważać ze sportową jazdą, bo ja na początku wymieniałem co roku klocki hamulcowe dopóki się nie uspokoiłem :p
~matias2406
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Tanie części (poza rozrządem) dużo dobrej jakości zamienników pozytywnie zaskakuje również serwis pogwarancyjny (motorcraft serwis) ok 350zł za przegląd z wymianą oleju i filtrów to chyba niezbyt dużo.
~MondeoDriver180kkm
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Standard dla tej klasy - średnie spalanie 7,3l/100km - przy średniej prędkości z komputera 58km/h. Ale tyle też uzyskiwałem megaoszczędnym passatem 140KM który deklaruje w katalogu średnią
~Daniel B
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Powiem szczerze to spodziewałem się gorszych kosztów. Na rynku jest masa nowych i używanych części do Mondeo mk4. Spalanie w cylku miejskim na poziomie 7 litrów zima tez jest na poziomie zadowalającym
~Tomo
Hatchback 2.3 Duratec 161KM 118kW
Niestety kupując auto ważące 1,5 tony z silnikiem benzynowym 2.3 i automatyczną skrzynią biegów nie można oczekiwać jazdy na kropelce. Zbiornik na 70 litrów i w mieście starcza mi średnio na 490 - 550km.
~P@blo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Średnie spalanie komputer pokazuje na poziome 5.9 l/100 km. Tak wiec nie jest źle. Trochę wprawy w wyczucie silnika i nie katując motoru można osiągnąć super rezultaty przy tak sporym nadwoziu.
~Mario7BMS
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
W mieście jeżdzę najmniej, więc spalanie nie jest złe. Mieszane jak poniżej, Przy tej masie i wielkości pojazdu naprawdę dobrze. Przeglądy w ASO przy max zniżkach więcej jak zadowalające.
~jareczek1983
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Na trasie nie mam różnicy między e39. tj. przy 90 km/h spala ok. 7 litrów, na autostradzie przy 150 km/h spala 10 litrów. W mieście typu Poznań spala 11 litrów, miasto typu Konin ok.9 litrów.
~Karol76e
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jak na tą mase jest bardzo dobrze:) w trasie Łomża-Olsztyn(dość kręta) spalił mi 5,5l/100km. Ogolnie nie przekraczam 6,5l przy jezdzie do 130km/h Przy stanie naszych dróg nie da sie szybciej.
Ford Mondeo IV Hatchback