Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał M.
Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Części niedrogie i dostępne. Awaryjność niska, przez cztery lata, pomijając remont silnika i kilka wymian w instalacji gazowej (parownik, listwa wtryskiwaczy) jedynie bieżące sprawy: olej, filtry, klocki/tarcze.
~Bodzio
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jezeli serwisuje sie w ASO koszty mozna uznac za przecietne-lub zle. Sa po prostu nieproporcjonalne do renomy marki. Jezeli auto serwisuje sie w niezaleznym warsztacie i samemu kupuje czesci - tania eksploatacja.
~robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
spalanie mogłoby być niższe gdybym jeździł spokojniej ale i tak nie jest przecież wysokie-ok.8litrów.przeglądy może też nie są najtańsze,wydaje się całkiem znośnie-przed zakupem obawiałem się że przy tej klasie będzie drożej
~Grzesiek
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jadąc jak wariat - 7 l/100 Jadąc jak ojciec dzieci - 6,2 l/100 PSJ - da radę osiągnąć 5 l/100 - oczywiście trasa. Srednio nie ma problemów żeby osiągnąć spalanie rzędu 6 l/100. Niestety, ale ta moc nie pozwala na spokoją jazdę.
~Marek
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
samochód na trasie przy spokojnej jeździe czyli predkośc 80-100 km/h na 6 biegu spalił mi 4.5l/100km, ostatnio zalany na serwisie mobliem a nie motorcraftem może to ma znaczenie.Jazda po mieście niestety 7.5l/100
~griko
Hatchback 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
obawialem sie znacznego zuzycia moze jestem na poczatku ale pierwsze wrazenia pozytywne w miescie wynik z ciezka noga 12 litrow poza miastem laczona z niwelka trasa ponizej 8,5 ale jak sie ostro depcze to wynik 17 litrow bez problemu
~Michał
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Średnio 6,5 l. Jak na diesla to wynik chyba przyzwoity, ale tu nie mam większego doświadczenia bo wcześniej jeździłem tylko beznyzniakami. Z racji ogromnego baku (67 l) ma też niezły zasięg - na jednym tankowaniu 1000 km.
~RAMIREZ
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
TRASA KRAKÓW - SALZBURG (3 OSOBY I SPORO BAGAŻU) I Z POWROTEM ŚREDNIA 6L\100KM PRZY PRĘDKOŚCI 140-150 KM\H. TU WYCHODZI EKONOMIA 6 BIEGU. NIC SIĘ NIE ZEPSUŁO WIEC NIE NAPISZE NIC O NAPRAWACH I OBYM NIGDY TEGO ROBIĆ NIE MUSIAŁ! :)
~Robert
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Samochód ma jeszcze mały przebieg, ale wskazania przy cyklu miejski oscyluja pomiędzy 7,7 a 8,5 l na trasie przy spokojnej jeździe do 110 km komputer pokazywał 6,2 - czy przy takim samochodzie trzeba szukac czegoś więcej
~Wiktor
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Byłoby idealnie gdyby silnik odwdzięczał się choć trochę niższym spalaniem niż w przypadku mojego egzemplarza około 10.5l/100km na podstawie 164 tyś km. (Jest możliwość sprawdzenia spalania od nowości).
Ford Mondeo IV Hatchback