Lista ocen FSO 1500 (126) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adrio@czat.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
oprucz chamulców (ale to dopiero pod koniec) to wszystko ok. załoze sie ze zaden samochod nie mam talkich niskich kosztow eksploatacji jai moj model (oprucz spalania;) w nim nic nigdy nie robiłem oprucz remontu ale to moj starszy. tylko dolewałem olej i benzyne w maluchu wiecej trzeba robic
~zorc1@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
W 1. roku po kupnie (1985) regler zagotował akumulator i rozlazła się skrzynka biegów. Kilka razy zmieniałem pompę paliwa. Po kilku latach do wymiany były krzyżaki. Kiepsko było z rozrządem (kilkakrotne awarie). Ostatnio trochę ciągnie olej, choć przebieg nie za duży jak na wiek.
~Paweł (www.pll.konin.lm.pl)
Sedan 2.0 112KM 82kW
Silnik(cylindry,pierścienie,wał korbowy itd.) skrzynia biegów(synchronizatory i łożyska), most(łożyska na półosiach),hamulce(zatarte tłoczki,wpadające klocki na tyle między kopyta a tarczę -z powodu zużycia obu elementów,linka od ręcznego potrafiąca zatrzymać auto na środku drogi.
~qwerty
Sedan 1.6 77KM 57kW
Niestety czasami zdarzaja sie mniejsze usterki ktore moga skutkowac powazniejszymi awariami jak np. zatarcie silnika przez niesprawna pompe oleju. tutaj koszta tez nie sa astronomiczne ale moga siegnac nawet 50% wartosci pojazdu
~pepuś
Sedan 1.6 77KM 57kW
Silnik, skrzynia - poszły w drzazgi. Na koniec zgniła karoseria i ... po nim. Możliwe że był to wyeksloatowany egzemplarz - z pewnością miał cofniety licznik - przy kupnie 40.000
~benny_pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
nawet na nedznym silniku ktory mialem poprzednio z popekanymi pierscieniami normalnie mozna bylo jezdzic tylko sporo oleju wypuwal odma i trzeba byla ja zatkac i wyprowadzic odme korkiem wlewowym ;]
~Jerry
Sedan 1.5 75KM 55kW
jak na 210 000 km to auto lux. przez 40000 jedna poawżna usterka po drodze - wymieniłem aparat zapłonowy na "zregenerowany" i po jakimś czasie pdł - wsadziłem spowrotem staryt i jeździ do dzis.....
~Poldek
Sedan 1.6 77KM 57kW
U mnie jest jedna poważna usterka cieknąca chłodnica kto ma poloneza to wie gdzie. Wycieka płyn do wewnątrz pod wycieraczkę od strony pasażera. A pozostałe rzeczy można kupić za grosze.
~goorek (goorek@hotmail.com)
Sedan 1.6 77KM 57kW
tylko dwie powazne ustaerki - cieknacy silownik od sprzegla - skutek: niemoznosc wysprzeglenia auta :-)), i druga: padl palec rozdzielacza ale to chyba ze starosci, ustreka szybko usuenita :-))
~Ernest :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
Ani razu nie padło mi nic poważnego - cała tajemnica polega na tym, żeby dbać o auto i wiedzieć, co się pod maską dzieje. Regularne wymiany filtrów, świec, regulacje itp. i nie ma problemów z jazdą.