Lista ocen FSO 1500 Sedan (158) - Silnik

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qwerty
Sedan 1.6 77KM 57kW
Polecam wymiane polonezowskiego 1,5 na 1,6. Wzrost spalania jest niezauwazalny natomiast zyskuje bardzo na dynamice. Jezeli chodzi o elastycznosc to wlasciwie przy predkosci 45km/h mozna wrzucac 5, z drugiej strony jezeli ktos lubi rajdowa jazde to na 2 mozna osiagnac nawet 90km/h
~Andrzej and82@op.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Stary, klasyczny, fiaciorski, tylko rozrząd przerobiony na pasek. Mulasty jak diabli, ciągnie do 130 km/h, dalej nie chciałem bo skrzynia IV, ale myślę, że 140 km/h by poleciał. Pewnie po remoncie latałby duużo lepiej. Mój jest dość zajeżdżony to i nie ma czego wymagać...
~Paweł (www.pll.konin.lm.pl)
Sedan 2.0 112KM 82kW
idea instalacji silnika 2.0 przebija na głowę efektem ewentualny remont 1.5 więc taka ocena jw. Co do 1.5 to elastyczność bardzo przeciętna,ale dobrze wyregulowany też nieźle sie kręci na obroty i fajnie "ryczy" :) Po szlifie klawiatury chodzi cichutko aż miło.
~Karol Boński karolbonski@o2.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Hm, przyśpieszenia lepsze niż w esperaku na gaz mamy... powyżej 80 km/h roib się uciążliwy. Prędkość max. jak dla mnie wystarczająca - doszło do 120 km/h. Trzeba pamiętać o dolewaniu oleju. Największą wadą jest paliwożerność i długi czas nagrzewania.
~Damian. adres: dpawlowicz@interia.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Silnik (Poloneza) pochodzący z 92 roku aktualnie jest około 7 tys. km po remoncie własnoręcznie wykonanym. Zrobione zostało wszystko oprócz wymiany tłoków i szlifowania cylindrów (bo pomiary u szlifierza wykazały bardzo dobry stan zespołu tłok-cylinder).
~benny_pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
silnik nie do zajezdzenia tylko odma mogla by byc przy korku wlewowym a nie na spodzie a tak to calkiem zajezdzony tez niezle jezdzi :) tylko ciezko czasem odpalic bylo... teraz mam dobry silnik to jest elegancko :)
~Ernest :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
O klasę lepszy silnik niż polonezowski 1600, jaki miałem do tej pory. Dynamika 1300-tki potrafi zaskoczyć każdego, kto nie jechał takim fiatem. Oczywiście nie jest to 2.0DOHC z mirafiorki, ale też da się pojechać.
~sphinx27@epf.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Silnik spisuje się bez zarzutu. Może nie jest demonem mocy, ale przy odpowiednim operowaniu biegami można jeździć naprawdę dość dynamicznie. Silnik dość odporny na złe traktowanie, słabej jakości olej itd..
~Dominik Ząbkowski
Sedan 1.5 75KM 55kW
Super wóz z Fiaciora.Bierze wszystkie Caro i inne Polonezy (tylko 1900,1500,1600 i 1300 bo 1400 GLI 16V jest problem),Favoritki,Matizy a Cinqecento 700 zostaje w DUPIE jak jade na 3-ce.
~Dzik, e-mail sukjo@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Do pracy silnika nie mam zastrzezen, na postoju prawie go nie slychac a w trasie zaczyna troszke wyć przy predkosci kolo 100-110 km/h, lecz mi to nie przeszkadza bo i tak wyzej niz setka nie zwyklem jezdzic:>
FSO 1500 Sedan