Lista ocen FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dzik, e-mail sukjo@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Skrzynia biegow to jest to co tygryski lubia najbardziej:>> Krotki drazek, pozwala na szybkie mieszanie, przez co auto staje sie wymarzonym do sportowej jazdy:)) Biegi wchodza precyzyjnie (raz na dwiescie zdarzy sie ze cos nie chce wlazic ale to wina docisku sprzegla.. to wciskam jeszcze raz sprzeglo i jest ok:).
~CZINTOS
Sedan 1.5 75KM 55kW
Przeciętnie może dlatego że to zwykła skrzynia posiadam model 1500 AB czyli wzmocniony skrzynia została wymieniona bo stara padła z braku oleju dzięki mechanikom którzy uczynili że zgubiła cały olej no i założono zwyłką wzmocnionej pod ręką nie było a szkoda wielka.
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
Jak dla kogo, toporna, czuć zapięcie biegu, czasem lubi zgrzytnąć, po za tym w moim egzemplarzu cieknie. Bardzo boleję nad tym iż posiadam skrzynię czterobiegową przez co samochód trochę traci na ekonomii.
~kulturka@poczta.wp.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
orgnalna IV była bez zarzutów, po zamontowniu V (musiała mieć duży przebig) wyrażne problemy z przełożeniami i charakterystyczny świst na V biegu, mimo to na plus wychodzi spalanie -1 l.
~Bucz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Silnik jak już wspomniałem nie jest dość elastyczny więc w mieście na 3 przy 50 się męczy, ale 60 jest ok. Probelm z wyskakującą 1 przy gwałtownym ruszaniu, ale idzie się przyzwyczaić.
~kovboy@o2.pl - Tomasz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Mam 5 biegową, i żeby w miarę oszczędnie jeździć zmeniam biegi w fiacie co 20 km/h Jest O..K.. Nauczyłem sie szybko zmieniać, więc Fiacik jedzie bardzo dynamicznie :)
~sphinx27@epf.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Skrzynia pięciobiegowa od poloneza pracuje bardzo dobrze. Niestety mój egzemplarz ma jeszcze skrzynie z "krótką" piątką co troche przeszkadza na trasie.
~MIK
Sedan 1.5 75KM 55kW
Jasna część tego samochodu. Działała i to całkiem dobrze. Oczywiście tradycyjne trudności z wejściem wstecznego (czasem i jedynki). Ale poza tym OK.
~Karol Boński karolbonski@o2.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Biegi wchodząbaaaardzo precyzyjnie. Skrzynia pracuje bardzo cicho i jest umieszczona w bardzo ergonomicznym położeniu. Brakuje tylko piątki...
~Damian. adres: dpawlowicz@interia.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Są (OCZYWIŚCIE) na szczęście niezbyt wielkie wycieki. Niestety coraz bardziej daje o sobie znać pierścień synchronizatora pierwszego biegu...
FSO 1500 Sedan