Lista ocen FSO Polonez (1889)

4,1
~Tomek,...
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Jestem z tego samochodu bardzo zadowolony. Przyznam,ze kupujac ten pojazd podchodzilem raczej dosc sceptycznie (jeden Polonez jest juz w rodzinie) ale jak juz wczesniej wspominalem bylem mile zaskoczony.
2,9
~Aliszer
Kombi 1.6 84KM 62kW
Kombi zadziwiająco trzyma cenę, ale można trafić na młode auto z małym przebiegiem które spokojnie posłuży jeszcze kilka lat. Do pracy nadaje się idealnie i nie jest go specjalnie szkoda.
3,4
~m.
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
3+ może 4.Mam to auto od nowości. Przejechałem 200 000 km nic poważnego się nie stało. Nieco drobnych usterek, może denerwujacych ale tanich i łatwych do usunięcia nawet samodzielnie. Koszty paliwa wysokie.
~leśnik
Caro 1.4 103KM 76kW
Auto rodzinne, zapewniające dobre osiągi, ale nie do ostrej jazdy. Ekonomiczne i tanie. Trochę mi szkoda, że już go nie mam.
~Krzysztof
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Dla codziennej charówy do pracy i z powrotem ( łącznie ok. 50 km) super auto - tanie w esploatacji, tanie ubezpieczenia (OC+NW 400zł/rok - przy 50% zniżki), duży wygodny ekonomiczny nie boi się polskich drug, a i na trasie przy stałej prędkości 110-120km/h mija większość samochodów. Coż chcieć więcej za małą kasę.
~Sylwek(STACHO)
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Samochód tani w eksploatacji nie wymaga wiedzy inżynieryjnej do naprawy, działa wiele stron internetowych które pomogą nam w naprawie. Dobrze zadbany egzemplarz odwdzięczy się wieloma kilometrami dobrej jazdy, samochód potrafi pracować w ciężkich warunkach co nie doprowadzi do szybkiego zniszczenia. Polecam jako pierwszy samochód!!!
3,5
~Mirek
Caro 1.6 87KM 64kW
Wiele poldów ma zainstalowane urządzenie o nazwie Rust-Evander, co podobno nieco chroni budę przed rdzą (jak widać zawiasy muszą słabo przewodzić prąd, skoro drzwi zjadła rdza).
4,1
~tomcio1989
Caro 1.6 87KM 64kW
Polonez obarczony jest krzywdzącym go stereotypem. Ma to jednak swoje plusy - auto jest tanie i w zakupie, i w eksploatacji. Naprawić go może każdy, kto ma jakieś pojęcie o mechanice. Mimo sporego wieku konstrukcyjnego, nadwozie Caro dzielnie znosi upływ czasu.
~marc525d
auto za śmieszne pieniądze, nie może być idealne, skonstruowane przed 30 laty

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

2,9
~anzelam@poczta.onet.pl
Caro 1.6 76KM 56kW
Poloneza eksploatuję równolegle z Renault Megane 2.0RT, więc porównuję z tym samochodem. Jestem mile zaskoczony brakiem większych awarii. Na gazie jest ekonomiczny, obsługa prosta i tania. Kiepskie jest zabezpieczenie antykorozyjne, rdzewieją drzwi, łączenia słupków przednich z dachem, rynienki, mimo garażowania i zabezpieczeń. Dobry samochód "do roboty" nie boję się zarysowań lakieru,wgnieceń , można go przeładować, niknie w tłumie, jeżdżę...