Lista ocen FSO Polonez (1889)

~wojtac
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
polecam na pierwszy samochód. uczy pokory, wybacza brak środków na doinwestowanie uczy odrobiny pokory na drodze ale przede wszystkim ogranicza zapędy rajdowe ... owszem można jeździć nim szybko ale braku rozsądku nie wybaczy. \\Ja ze swojego poloneza jestem bardzo zadowolony mimo jego wad . jeździ i to się liczy. zrobiłem go rok temu i teraz już zrobiłem ponad 10tyś po naprawie bezproblemowo.
3,2
~Hellcat.
Caro 1.6 76KM 56kW
W swoim czasie dobre wozidło za niedużą kasę.Wymagające jednak minimum wiedzy technicznej i częstszego niż w przypadku innych aut kontrolowania stanu poszczególnych jego układów.
3,6
~tynium
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Tani dobry samochd wygodny i pojemny tanie czesci bezawaryjny, zawieszenie na polskie drogi. Negatywnie o polonezie wypowaida sie tlykoten kto nie jezdził, to wcalenie takei złe auto, ale trzab pameitać ze to tlyko Polonez anie limuzyna
~Krystian Wójcik
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Polonez był kiedyś naszą chlubą. Ludzie go wyśmiewają,plują na niego. Dlaczego? Czy chlubą Polaka powinno być Audi lub Mercedes? Nie mamy już rodzimej marki,więc powinniśmy szanować,dbać i kochać nasze Polonezy.Nigdy nie zamienię go na żadnego niemca lub japończyka,a to z jednego powodu: POLONEZ jest zajebisty.
3,6
~Lunar
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Samochód dobry po przejechaniu nim ponad 100 000 km oceniam bardzo pozytywnie, szczególnie śmieszne wydają się dla mnie oceny znajomych którzy mówlili \"polonez to złom ciągle w warsztacie i rdzewieje po roku\". TOTALNE BREDNIE. Jeżeli chodzi o rdzewienie to auto 14 letnie (prod. 1998) do tej pory nie ma wykwitów rdzy!
3,7
~W
Caro 1.6 87KM 64kW
Należy nadmienić iż jest to samochód do spokojnego poruszania się z punktu A do B. Nie ma co go porównywać z zachodnimi odpowiednikami. Jeśli natomiast miałbym wybierać na tym pułapie cenowym między polonezem a zachodnimi konkurentami- wybrałbym poloneza, bo nie będzie tak zajeżdżony, a ew. naprawy będą za śmieszne pieniądze.Oceniając poloneza należy mieć na uwadze fakt, iż w toku produkcji nieustannie nanoszono poprawki co skutkowało tym, iż...
3,8
~Paweł
Caro 1.5 75KM 55kW
Oceniając Poloneza trzeba pamiętać, że został on oparty na konstrukcji z lat 60tych. Mimo niewielkich modyfikacji przetrwał w produkcji prawie 30 lat. Największymi plusami są: cena samochodu, ceny części, łatwość naprawy. Minusy to niski komfort jazdy, wysokie spalanie, słaba blacha.
2,2
~Darek
Caro 1.6 87KM 64kW
To było moje pierwsze auto zaraz po zdaniu prawka i z jednej strony dobrze, bo teraz potrafię jeździć praktycznie wszystkim i naprawić na poboczu drogi wszystko. Nie polecę samochodu nikomu nawet największemu wrogowi, Być może akurat trafiłem tak wyeksploatowany egzemplarz bo oczywiście na liczniku jest tylko miejsce na 5 cyfr więc co by było tą 6 mogłem się tylko domyślać, choć poprzedni właściciel zapewniał mnie ze jest tam 2 to po czasie...
3,5
~l.i.s@wp.pl
Atu 1.6 76KM 56kW
Auto tanie w zakupie, niestety charakteryzuje się dużą różnorodnością jakości wykonania. Mój ekzemplarz był tym dopracowanym. Jeśli komuś uda się na taki trafić to warto się nad nim zastanowić. Do codziennego użytkowania osobiście wolę nowsze konstrukcje, ale \"Poldka\" najprawdopodobniej już nie sprzedam.
3,5
~Staszek
Kombi 1.6 84KM 62kW
Dobry samochód za niewielkie pieniądze. Niestety zastosowana technologia jest dość archaiczna (sięga początków produkcji fiata 125p). Uważam, że w Polonezie jest to \"coś\" czego brakuje wschodnim konstrukcją. Do Poloneza wejdzie 5 facetów po 90 kg z bagażami (bez dużego ugięcia zawieszenia, przypnie się przyczepę, przejedzie się przez potok, pojeździ bokiem na zaśnieżonej drodze.