Lista ocen FSO Polonez (1889)

3,1
~wagru
Caro 1.6 87KM 64kW
Samochód jest duży i całkiem wygodny. Można do niego zapakowac całkiem duzo rzeczy,pociągnąc przyczepę itp. Wiadomo,nie jest to Mercedes i z biegiem lat zaczyna cierpiec jednak jeździ się nim bardzo przyjemnie. Nie oszukujmy się-nie jest to rarytas jednak dla kogos poszukującego taniego srodka transportu jest ok. Po drugie w ostatnich latach polonez na ulicy to żadkośc więc tym bardziej przyjemnie się jedzie ;).
~Manfred1987
Hatchback 1.5 75KM 55kW
powiedziałbym bardzo dobre... ale takiej opcji nie ma... spore, wygodne, rozpoznawalne :D (spotkałem bardzo niewiele \"borewiczów\" w kolorze pomarańczowym (według fabryki orzech... reszta ludzi twierdzi że pomarańcz)) jeśli ktoś lubi dźwięk tego silnika to atutem jest średnie wygłuszenie komory silnika :D ogólnie jeśli ktoś choć trochę polubił ten samochód i zadba o podstawowe warunki eksploatacji odwdzięczy się długowiecznością i sporą...
3,7
~rolecki
Atu 1.6 76KM 56kW
Ogólnie trafił mi się model zajeżdżony i dlatego tyle napraw jak się trafi na dobry egzemplarz to można jeździć i nic nie robić ale jak mija 100 tys. km to trzeba się przygotować na wymianę drążków sworzni gum stabilizatora hamulcy tył zalecam wymianę podzespołów jak piszą według zaleceń książki napraw a wszystko będzie należycie działało,blacha tragedia była raz robiona to rudy z rodzina wylazł tam gdzie nie było nic ruszane słyszałem że...
3,8
~darek
Atu 1.6 76KM 56kW
Jeżdze tym autem juź 6 rok (2 właściciel)i przy prawidłowej eksploatacji można powiedzieć że jest to auto mało awaryjne, mimo przestarzełej. konstrukcji. W śród wielu posiadaczy krąży opinia,że jest to najbardzej udany model Poloneza - ja się przychylam do tej opini. Dużą zaletą są tanie i dostępne części np: pasek rozrządu = 12 zł. (śmieszne) OGÓLNA OCENA:[4-]
2,8
~Paweł
Caro 1.5 75KM 55kW
To auto bardzo ciężko oceniać. Jest to na pewno samochód mocno przestarzały. Budzi jednak moją sympatię, gdyż to ostatni polski samochód na drogach. Ciężki w prowadzeniu, łakomy na paliwo, dość awaryjny. Z drugiej strony, przestronny i wygodny. Żeby jeździć Polonezem trzeba go po prostu polubić i przyzwyczaić się do pewnych niedogodności.
~kro2000@o2.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Spoko autko idzie tym pojeździć, oczywiście tylko na lpg;] Niewrażliwy na jakość paliwa;]]]] Ruda go kocha, zwłaszcza nadkola z tyłu oraz gdzie nigdzie jakieś bąble na drzwiach...W moim egzemplarzu nie działa od cholery pierdół a jeździ;] Nie wymieniałem z lenistwa..Polecam zakonserwować podwozie. Wtedy dłuugo pojeździ;] Sam jestem student i pracuję i dla moich potrzeb samochodzik w sam raz;] Dziur się nie boi, podobnie deszczu oraz głębokich...
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
nie dam złego słowa na niego powiedzieć,byłem z niego naprawdę zadowolony,po za drobnymi jego mankamentami...10 letni polonez to napewno lepszy wybór niż 25 letni golf,miałem wiele samochodów ale z żadnego po za wyjątkiem Forda Escorta nie byłem tak zadowolony jak z tego właśnie Poloneza :)
3,8
~kontek89k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 GL 82KM 60kW
Mimo wielu wad, niedoróbek i archaicznej konstrukcji jest to samochód udany. Łatwość obsługi oraz naprawa jest dużą zaletą tego samochodu z (punktu eksploatacyjnego). Jeśli masz w sobie smykałkę do dłubania przy samochodach to polonez nie sprawi żadnego problemu. Chociaż mógłby mieć troszkę lepsze blachy, mniejszą awaryjność i żwawszy silnik. Reszta to kwestia indywidualna.
~e_gregor
Caro 2.0 105KM 77kW
Dobre auto. Niedoceniane ale odpowiednio dbane trwałe, przyjazne dla kierowcy i klimatyczne. Z tym motorkiem całkiem szybkie. Można zadziwić innych kierowców co daje wiele frajdy

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

2,5
~Sławek
Caro 1.6 76KM 56kW
Inne auta z tego rocznika delikatnie mówiąc prezentują poziom wyższy, żeby nie powiedzieć inną generację