Lista ocen Honda Accord VII Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2003-2008 (56) - Silnik

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Diabeł, diabeł i jeszcze raz diabeł. Wysokie obroty, przyspiesza bardzo fajnie i przyjemnie ryczy ( Na niższych obrotach praktycznie niesłyszalny- jednak niech dostanie obrotów i wtedy pokazuje swoje prawdziwe "ja") - ewidentnie sportowe zacięcie! Daje komfort podróżowania, można bez problemu wyprzedzać i się cieszyć. Osobiście mi wystarczy, choć 2.4 by też mi pasował - uważam, że między bajki można włożyć to legendarne zużywanie oleju przez...
~Marcin
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Silnik jak to w hondzie-bezawaryjny, trzeba regulować zawory i zmienić systematycznie olej na dobrej jakości a nie będzie się nic działo, rozrząd na plus bo jest łańcuch, po 230tys, mechanik ocenił stan łańcucha i ślizgów na bardzo dobry. Mój silnik jaki i poprzednie Hondy nie brały oleju od wymiany do wymiany(piszę to ponieważ sporo ludzi twierdzi że Hondy muszą brać olej i to normalne, otóż nie prawda, jeżdżę dynamicznie i przy wymianach co...
~V-TEC
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Wspaniała jednostka - odrazu czuć potęgę V-TEC´a. Pomimo ciężkiego kombi świetnie się sprawdza. Załadowany na max pozwala na wyprzedzanie jak innymi pojazdami na pusto. Pięknie rozwija moc. V-TEC daje o sobie znać przy około 4000, ale bez żadnych szarpnięć. Po prostu zmienia się charakterystyka silnika. Na najwyższym biegu dochodzi do 6500rpm co odpowiada (wg wyliczeń prgramem cartest2000) około 220km/h (licznik pokazuje o 5 mniej)....
~jinxsior
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Jestem zachwycony pracą tego silnika.Poprzednio jezdzilem C5 w dieslu i przesiadka na tą rakiete pokazala plusy benzynki.Każda przejazdzka wywoluje usmiech na mojej twarzy.Samochod jest niesamowicie zwinny i swietnie pracuje na wysokich obrotach. Czasami podczas postoju odczuwam delikatne falowanie obrotow w przedziale 600 do 800, nie wiem czy wlacza sie wtedy wentylator i skaczą obroty czy jest inny powod.
~Rumak001
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Uważam, że bardzo dobrze. W dolnych zakresach obrotów praca bardzo cicha delikatna i płynna. Oczywiście nie ma pełnej mocy w dolnych zakresach, ale od 4300 obrotów po załączeniu Vteca czuć jak się ładnie zbiera. Wtedy pracuje jak szlifierka ale rwie do przodu super. Mimo, że przepastne kombi to ładnie sie zbiera a silnik ma dużą kulturę pracy przy normalnym użytkowaniu
~Marcin
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Jak się dba tak się ma jest złotym powiedzeniem. Instalacja LPG założona przy przebiegu 160 tyś. Dziś 215 tyś. Przez cały okres używania żadnej awarii. Regenerowałem tylne zaciski hamulcowe bo tłoczek nie odbijał i czasem zgrzytało czy felga ciepła. Poza tym wymiana oleju, filtrów oraz bezwzględnie regulacja zaworów co 20 tyś km i nic poza tym.
~szymon.kubas@mappolska.pl
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Chyba nie ma lepszego benzyniaka pod względem kultury pracy, wchodzenia na obroty, ale ze słabszym, klekoczącym turbo deaslem na trasie nie powalczę - zostaję w tyle.:( Mój pali olej od samego początku - nawet do 4-5 litrów co 20 tys. km trzeba dolać, ale być może to przez dynamiczną jazdę - ale honda chyba od tego jest.
~http://www.technikajazdy.info
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Silnik bez wysilku wkreca sie na obroty, ale jednoczesnie ciagnia tez od dolu. Ladnie swiszczy na odjeciu. Moc oddawana jest plynnie. Trzeba sie jednak przyzwyczaic, ze to silnik stosunkowo wysoko obrotowy i jego zaleta to moc, a nie moment obrotowy. Czasami ciezko "wskoczyc" w przerwe miedzy autami bez redukcji.
~KajaK
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Bardzo dobry. Jedyny minus zżeranie oleju. Ale popychacze zaworowe i vtec swoje musza zabrać. Na gazie ok. Bez problemów ponad 100 tyś. km. Bardzo dobra dynamika przy obciążeniu pojazdu. Dobra elastyczność. Bardzo dobra konstrukcja dla rodzinnego auta. Kiedy trzeba to przyspieszy i nie zdechnie.

Usterki Honda Accord VII

Honda Accord VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wertyk
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Bardzo zadowolony. Moc wystarczająca. Wydaje mi się że odcięcie następuje zbyt szybko w porównaniu z moim poprzednim accordem aerodeckiem z 1994 r. 180 osiąga się w chwilę. Czuję się pewnie przy dużych prędkościach. Trochę muszę dolewać oleju - w sumie litr na rok.
Honda Accord VII Kombi