Lista ocen Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 (141) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Milosz
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Przeglądy i naprawy są drogie choć dotyczą tylko elementów naturalnie się zużywających(sprzęgło , klocki , tarcze). Sam samochód praktycznie się nie psuje(jedynie silniczki spryskiwaczy i system poziomowania jak dotąd u mnie). Zużycie paliwa adekwatne do mocy silnika. Często trzeba wymieniać i przekładać opony (jak przy każdym zawieszeniu wielowahaczowym)oraz regularnie serwisować hamulce.
~Jazz
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Jak na benzynę to rewelacja. Potrafił spalić 6,5l na trasie drogami wojewódzkimi, jak jadę z żoną i dzieckiem. Co prawda moje średnie spalanie przy dojazdach do pracy to i tak 9,3l (autostrada 170km/h i miasto), ale dla porównania poprzedni focus 1,6l 100KM spalał 8,6l i to przy gorszych przyspieszeniach i mniejszej prędkości. Brak 6-tego biegu - gdyby go miał pewnie paliłby mi o 1 litr mniej.
~Sebik
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
w trasie jadąc do 160kmh zużywało mi około 7,5L na 100km natomiast gdy chce się szybciej to w baku robi się otchłań, przejechanie się kawałka z prędkością 200kmh powoduje widoczny ruch wskazówki na baku. Kolega sprawdził na autostradzie jechał 200kmh i ponad 50 Litrów spalił na 300km :)))) Ja jechałem nią do Chorwacji raz i po mieście non stop. Paliła jakbym nie jeździł 10,5 L na 100km
~Kristofuros
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Spodziewałem się większego spalania. W tabelce wg. danych producenta spalanie w mieście 12,3 l/100km, najwyższe spalanie jakie odnotowałem to 11 l/100km w największe mrozy. W trasie natomiast mógłby mniej palić, najniższe odnotowane spalanie to 8,2 przy jeździe emeryckiej - 1 raz mi się zdarzyło ;-) Standardowo na trasie, sporo wyprzedania jak to w PL na drogach krajowych 9l/100km. Średnio 10 l/100km
~Dobra Cobra
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Jak do tej pory to pali w miescie litr mniej niz Astra 2 1,8 ktora poprzednio jezdzilem - tj jakies okolo 8,2 - 8,6 Na trasie tez z litr a nawet poltora mniej do w/w porownywanego auta przy szybkosci ok 110 - 120 ze srednim natezeniem ruchu. Wiec jest dobrze. Gazu nigdy nie zakladalem i nie bede tego robil. Silnik dziadzieje i staje sie bardziej szarpiacy.
~Skotom
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
W mieście pali ok. 9-10 litrów/100km, ale ja tak lubię wysokie obroty. Ale sprawdziłem się w jeździe ekonomicznej na trasie w Norwegii i 6,36litra/100 (respect), 4 osoby w aucie i pełny bagażnik. przeglądy gwarancyjne to następny wielki plus przez 2 pierwsze lata po 500 PLN(!), i kultura obsługi 5*, (KARLIK-Poznań).
~Janusz, Zumek1@interia.pl (chętnie wymienię spostrzeżenia z innymi użytkownikami tego modelu .
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Miasto 10-11,2 l/100km, na trasie ( przy stanie licznika ok. 1800-2000km przebiegu)na trasie Tarnów-Przemyśl w śnieżycy,przy prędkościach 60-140 km/h ok 7,2l/100km a na trasie Wrocław-Tarnów i Tarnów-Wrocław (ok.360km z czego 220km autostradamin po których predkośc wahała sie między 140-200 km/h) spalił 7,8l/100km.
~Honda
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Nie zdarzają się niezapowiedziane awarie. Brak jest tak szerokiej oferty dobrych zamienników jak w grupie Volkswagena, dlatego niektóre części wysokiej jakości bywają droższe niż u popularniejszej konkurencji. Jest przykładem auta drogiego w zakupie, lecz długoterminowo taniego w utrzymaniu.
~remekdy
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
pali sporo, ale w końcu to 155konna benzyna. rozpatruje montaż LPG i jeżeli benzyna będzie dalej tak drożała chyba się na tym skończy. Jeżeli chodzi o naprawy, to... ani mnie ani poprzedniemy właścicielowi (firma w której pracuje) samochód NIGDY się nie zepsuł, chociazby w drobiazagach
~Grzesiek
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Mam ciężką nogę i lubię jeździć szybko. Dlatego właśnie wybrałem ten samochód. W zakręty wchodzi jak po szynach, hamulce ma dobre, na jedynce mam prawie 60, na dwójce 110, na trójce 160. Przydaje się to głównie na trasie, ale i w mieście można zostawić w tyle wiele niby mocniejszych aut.
Honda Accord VII Sedan