Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 (98) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szymek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
osobiście jestem bardzo zadowolony z apetytu na paliwo jest o niebo lepiej niż w bravo 2 z silnikiem 1,4 tam średnio spalałem 7 l tu ok 6,5 l dotyczy to jazdy mieszanej w mieście ta sama trasa , przy prędkościach do 130km/h spalanie ok 6 L za miastem, w miejskiej jezdzie pali ok 7,4 L. Z czasem apetyt na paliwo maleje jednak 6,0 to dolna granica przy normalnej jeżdzie, opowiesci o 5,5 to bzdury.
~Marek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie przekroczyłem jeszcze 8,5l / 100km. W pierwszym okresie jeździłem w trybie Econ to paliła ok 7-7,5 l (miasto i szybka trasa). Potem wyłączyłem i już go nie włączam a spalanie to ok 8l. Nie miałem okazji pojechać na \"wolną\" trasę tj. do 120km/h, ale przy autostradowej - 140-150 to pali ok 7,2l/100km Po 10000km trzeba było dolać 0,5l oleju. Koszt w ASO 31zł. Przeglądu jeszcze nie robiłem.
~Dadada
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Zaskoczenie! Katalogi katalogami, ale zawsze jest to ściema. a tu prosze bardzo: 140 KM i w mieście wykręcam w okolicach 7 litrów. Na trasie zszedłem trochę poniżej 5 litrów. Auto stop silnika działa szybko i w mieście w korkach to cudo - stoisz w ciszy, a w koło klekoczą diesle :-). Ostra jazda na trasie - skoczyło spalanie do 6,3 litra, w mieście nie udało mi się przekroczyć 9 litrów.
~Kast
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
W zasadzie 4,5pkt. Wypad do Chorwacji i z powrotem, ok 3200km, spalanie równe 7,0 l/100km, na autostradzie jechałem średnio 150km/h, troszkę jazdy miejskiej też było( Budapeszt, Split), Honda Accord 2,0 08r. w tych samych warunkach spaliła 7,8l/100km. Oczywiście nawet raz nie włączyłem zielonego spowalniacza, a także cały czas miałem wyłączony system stop&go.
~Marcin_PZ
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Spodziewałem się większego spalania na poziomie 9L w mieście. Na chwilę obecną nie mogę wejść powyżej 8L przy ciężkiej nodze w poznańskich korkach co mnie bardzo cieszy. Po przejechaniu pierwszej dłuższej trasy i osiągnięciu ok 3 tys km auto zrobiło się jakby żwawsze i spalanie spadło o kilka setek. Przy jeździe do 80km/h z włączonym eko zjechałem poniżej 6L.
~miebiediesie
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie. 142 KM mocy naprawdę nie prosi o wiele. Auto eksploatowane głownie w trasie, po 4000km przebiegu średnie spalanie 5,9l na ECON 100km/h udało się zejść do 5,3l ( ale więcej tego nie powtórzę ). w mieście( godziny poza szczytem) 7,2l . tryb ECON strasznie kastruje, nie proporcjonalnie do zaoszczędzonego paliwa.
~chromus
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Biorąc pod uwagę pojemność silnika i moc rewelacja. W trasie przy oszczędnej jeździe na trybie ECO zużyłem 5,9. W jeździe mieszanej z przewagą na miasto 7,1 max 7,2. Oby tak dalej. Dużo jeżdżę na trybie ECO. Polecam. Co do cen przeglądów zawsze byłem zadowolony i chyba będę. Dla Hondy CRV najdroższy przegląd wyniósł 1000 zł. Civic jest tańszy w obsłudze.
~Luke
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Autem jeżdżę 2 lata, przejechałem ponad 30 tyś, 95 % po mieście. Hondy nigdy mało nie spalały - honda coupe, którą jeździłem 5 lat temu, również spalała ponad 10l po mieście, wiec nie wierzcie w zapewnienia producentów i innych, wynajętych przez koncern pisarzy, bądź dzieci, które to auto widziały tylko w internecie
~Hrabia_Woland
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Spalenie takie, jakiego można się było spodziewać. Pali mniej od poprzedniej wersji dzięki systemowi start-stop, łatwo to odczuć w mieście. Średnio spala około 7 litrów bez jakiegoś napinania się (nie używam trybu ECON, połowa jazdy to miasto). Komputer - o dziwo - wskazuje faktycznie zużycie paliwa, zgodne z tym co się wleje.
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
8,1
9,1
~karol
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
W mieście pali 7 - 8 l/100 km, na autostradzie przy licznikowym 130 km/godz (realnie 123) 6,7 litrów (trasa 2000 km). Na zwykłej drodze Wrocław - Jelenia Góra i z powrotem w jedną stronę w deszczu - 6,3 l/100 km. Dużo zależy od techniki jazdy, warto popatrzeć na wskaźniki zmiany biegu. Średnie spalanie 7l/100 km jest do uzyskania.
Honda Civic IX Hatchback 5d