Lista ocen Honda Civic V (391) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 372 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mierzej90@gmail.com
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
ja posiadam sportowe zawieszenie wiec dla mnie zaden zakret nie jest straszny. Tym bardziej ze nawet seryjne zawieszenie jest bardziej nadsterownne niz pod wiec wrazie czego zazuci tylem a z tego kazdy dohbry kierowca wyjdzie, nie to co w golfie ze pojedzie sie prosto w drzewo. zaleta jest tez niski srodek ciezkosci i to ze to jest szeroki samochod
~soda
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Świetne prowadzenie. Jak gokart. W swoim egzemplarzu miałem zawieszenie koni 1110 i opony 195, przy takim setupie prowadzenie na zakrętach nawet przy prędkościach rzędu 140 - 150 km/h było czystą przyjemnością. Wielowahaczowe zawieszenie jest jednak dość kłopotliwe w utrzymaniu, ze względu na ilość elementów. Jak nie hałasuje nie ruszać!
~fifka
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Brak wspomagania w mojej chondzie daje o sobie znac, szczegolnie jak sie jezdzi na 15\" felgach z oponami 195. Trudno jak sie czlowiek chce lansowac to musi sie namachac :) Na \"normalnych\" oponach autko sie jako tako trzyma, na alusach z szerszymi oponami jest jak przyklejone do drogi. Szerokość tego auta daje swoje w przyczepności.
~Maksymilian M.
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Szerokie, niezbyt długie zawieszenie z nisko położonym środkiem ciężkości, wprost genialne prowadzenie zarówno na wiejskich zakrętach jak i w mieście. Niezwykle trwałe (testuje jeżdżąc "wertepami" do pracy od 50 000km) części wciąż orginalne, nie wymieniane, pomimo iż chciałem mechanik na diagnostyce w renomowanej Hondzie, sklą mnie za to:).
~ClubX
Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW
Często można spotkać te hanki obniżone i na takim zawieszeniu przy przyzwoitej drodze jedzie się bajecznie, nie ma efektu bujania na boki, jest tylko góra-dół. Minusem jest to że trzeba uważać na dziurach i nie można wjeżdżać na wysokie krawężniki jak zwykłym autem. Jeśli chcesz poprawić zawias to dużo dają stabilizatory!
~KLimEK
Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW
Zawieszenie ogólnie trochę dziwnie skonstruowane, nie taka prostota jak w Oplach lub VW czy tez innych autach z tego rocznika.. Największym minusem jest brak ustawienia kątów pochylenia koła z przodu. Gdy już idzie bokiem bieżnik to znaczy że albo zwrotnica krzywa od uderzenia o jakiś krawężnik czy coś albo wahacz do wymiany któryś.
~kopatshu
Sedan 1.6 16VTi 160KM 118kW
Zawieszenie w pełni dopracowane,przód jak i tył wielowachaczowe, wytrzymałe, twarde i stalowe. W dodatku w najbogatszej wersji VTi otrzymujemy do niego grube stabilizatory z przodu jak i z tyłu, które sprawiają, ze jazda w zakręcie jest dużo przyjemniejsza niż bez nich. Prowadzenie jest pewne i w pełni przewidywalne.
~Jeśli fascynuje was ta marka i jesteście z Poznania to zapraszam do Teamu Hondy www.htp.info.pl Moj nick: Maximus1919 ;)
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Felga 15" 195/50, do tego jakąś kierownicę 30-32cm i uwierzcie mi jedzdzicie jak gokardem (oczywiście przy obniżonym zwieszeniu 100% efekt ;) a zakręty to czyta poezja, przy dobrych oponach ciężko ją wybić z toru jazdy (oczywiście w granicach rozsądku i porównując tą klase samochodu!!!) Corsa, Astra, Golf już by leciał na bok...
~karolcia i darek
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Troszke twardy, ale tylko jak sie wsiadzie z innego samochodu. Tor jazdy idealny, na zakretach mozna odjechac wszystkim normalnym samochodom, trzyma sie jak na szynach. Ciezko pozniej jezdzi sie innymi samochodami po tych samych zakretach, to co dla Hondzi bylo normalne innym wylatuje sie na piach na poboczu.
~juno9@o2.pl
Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW
twardo,ale przez to dobrze trzyma sie drogi.ostatnio wpadlem w zakret z ograniczeniem do 40 100km/.h,w polowie chamowania mialem moze 80km/h i miekko z lekka kontra wyszedl.troche sie spociłem bo nie znałem tej drogi ale cóż,zyje ...Dodam jeszcze ze mimo tego ze jest sztywna/y/ to w srodku nic nie trzeszczy i to jest +