Lista ocen Honda Civic V Sedan (64) - Silnik

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kopatshu
Sedan 1.6 16VTi 160KM 118kW
Doskonale znany fanom marki silnik B16A2 o mocy 160KM i zmiennymi fazami rozrządu- VTEC, kulturą pracy przebija wiele europejskich silników w tej klasie. Silnik bardzo oszczędny jak na tę pojemność- w trasie przy grzecznej jeździe bez korzystania z VTECa pali 6 litrów benzyny co jest zaskakujące przy tej pojemności, zaś przy ciągłym korzystaniu z dobrodziejstwa VTECa spalanie dochodzi pod granicę 15 litrów na 100 km. Ogólnie silnik bardzo...
~Duch
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Mimo, że autko ma swoje lata i niezły przebieg, bez problemu na gazie zamyka szafę, pomimo że to tylko koło 90 koników, naciśnięcie gazu powoduje uśmiech na twarzy. Gdy zbliżasz się do czerwonego pola, wiesz czemu jeździsz tym wozem drabiniastym, dla dźwięku tego silnika i przyjemności zabawy tym maleństwem. Silnik nieśmiertelny- prawie 300kkm i jedna dolewka semi syntetica między wymianami oleju. Silnik na gaźniku, prosty jak konstrukcja...
~greg
Sedan 1.5 VEi 90KM 66kW
autko super, ale ja chcialem nawiazac do wypowiedzi Arka z civica coupe 1.5 , porownuje to autko z A3 1.8 125KM i pisze tam takie bzdury ze mi sie smiac chce. Jesli chodzi o ten silniczek z A3 to mam porownanie bo mam tez Leona z tym samym silnikiem, i nie wierze w to ze honda (nic jej tu nie ujmujac) z motorem 1.5 ma start do 1.8. Bzdura! chyba ze kolega dopiero dostal prawo jazdy. no ale wracajac do Hondy, potrafi nie jednego zdziwic,...
~radar333 (AVE HONDA)
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Silniki Honda są uważane za najlepsze na świecie. W moim Civic´u to się sprawdza!!! Q=ponad 0,07!!! Na 2-ce ponad 100km/h!!! NIGDY na trasie nie widziałem nic w lusterku! Ostatnio przystawił się do mnie jakiś nowy Merol terwnowy w TDI - wymiekł! Jak sie jeździ do 3000 obr/min to zwykły kompakt ale powyzej 4000 włancza się taki "świst" i wgniata w siedzenie!!! A przy tym pali trochę więcej niż maluch!!! (do 3000 obr/min) POCISK!
~szagi
Sedan 1.6 16VTi 160KM 118kW
BARDZO DOBRY TRWAŁY SILNIK O OGROMNEJ MOCY (JAK NA 1.6) ALE DOPIERO POWYZEJ 4000/obr. VTEC WLACZA SIE PRZY 5800/obr. I WTEDY ZARTY SIE KONCZA, MAMY DOCZYNIENIA Z NIELATWYM DO OKIELZNANIA POTWOREM, PO PROSTU REWELACJA!!! CZASAMI LUBI SIE ZAGRZAC, TRZEBA PILNOWAC PLYNU W UKLADZIE CHLODZENIA. JEDEN Z NAJNOWOCZESNIEJSZYCH SILNIKOW TAMTYCH LAT!!!
~garic@tlen.pl
Sedan 1.5 VEi 90KM 66kW
(vtec-e) specyficzne warczenie przy przyspieszaniu, mi osobiscie nieprzeszkadza przy rownej jezdzie cicho. po przekroczeniu 3500 obr/min trzeci walek daje o sobie znac i pieknie sie wkreca na wysokie obroty, gdzie inne w wiekszosci juz puchna, przy nizszych traci ta wyrwe, ale za to odwdziecza sie spalaniem. 210000 i niebierze oleju
~Triodante
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
B. dobry, choć jak dla mnie głośny. Przy jeździe do 3,5k obrotów zadziwiająco oszczedny, powyżej 4,5k obrotów bardzo zrywny. Przy tak dużym przebiegu nie bierze jeszcze oleju (syntetyk), odpala bez względu na temperaturę. Bardzo sobie go chwalę, choć w Spacestar silnik był chyba lepszy - wolniejszy, ale oszczędniejszy
~Piotr
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Po prostu rewelacja,do setki ok 11 sek(lpg),autko doslownie pali srednio 10 ltr gazu(ok 20zl),do silnika nie mam praktycznie zadnych zastrzezen,jedynym elementem nie dopracowanym przez inzynierow hondy to aparat zaplonowy(leci lozysko,simering,modul,cewka-ale swoje lata ma)-na szczescie juz po wymianie na nowe.
~Tomek
Sedan 1.6 16V Vtec 125KM 92kW
Daje przyjemność z jazdy, przy przebiegu 220000 wymagał małego remontu w związku z zużytymi pierścieniami olejowymi. Po wymianie pierścieni, uszczelki pod głowicą i uszczelniaczy zaworowych, przestał spalać olej. Mała elastyczność, żeby pojeździć dynamicznie trzeba trzymać obroty powyżej 4000.

Usterki Honda Civic V

Honda Civic V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~miroos
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Do 3000 obr. można spokojnie jeździć i ekonomicznie, powyżej 3000 czuć moc i \"miły\" charakterystyczny dźwięk. Dobra dynamika, przy wyprzedzaniu z 90 najlepiej jednak zredukować na 3 (na 2 biegu rozpędza się do ok.80 km/h) maks. moment przy 4700, maks. moc przy 6000 obr/min.
Honda Civic V Sedan