Lista ocen Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 (334) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 266 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Spalanie to coś co sprawia że nie mam zamiaru w najbliższym czasie sprzedawać tego autka, tym bardziej że ceny paliw rosną jak szalone. Mam zamontowane LPG i w mieście spala mi 8-8,5l gazu a nie oszczędzam specjalnie. W tarsie ok. 7l gazu
~Helka
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Trasa - 7,5 - 8l przy dynamicznej jeździe, miasto około 10l (ciężka noga, dwójka zazwyczaj do 80 - 90km/h więc musi wypić) Kiedyś Kraków - Wrocław + powrót luźna autostrada non stop 160-190 - zjadła 9litrów/100km - moim zdaniem bardzo ładnie.
~Maciej
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Od 10tys km jezdzę na LPG IIgen (prof montaż + zabezpieczenia), w trasie 8l gazu, po miescie nawet 11 potrafi. Benzyny oczywiscie mniej jakieś 10-15%, ale to mnie teraz nie interesuje. Przeglądy w ASO odpadają, nic się nie psuje, a szkoda przepłacać.
~Papa mobile
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Zużycie benzyny w trasie to 5,6 litra na 100 km. Wg mnie jak na dość duży samochód i mały silnik to rewelacja. Jeżeli chodzi o ceny części to faktycznie są dość drogie ale bardzo rzadko coś się psuje. Jak już to coś mało ważnego co można kupić w zamienniku.
~honda the best car - fan
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
auto jest niesamowicie wrażliwe na technikę jazdy, może wziąć 5,5l a może i 8,5l, zależy od ciebie, ale przy naprawde wariackiej jeżdzie nie wzieło nigdy więcej jak 8,5l/100km, przy tych wrażeniach z jazdy , uważam, ze to bardzo mało
~Rafał
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Na silnik założyłem magnetyzery - spalanie spadło mi ok 1l na 100km - rewelka,, na trasie palił mi ok 6,3- przy szybkiej jeździe - a spadł do 5,3 - a koszt to 70zł. Polecam każdemu, nawet tato sobie teraz założył do swojej bryki i też zadowolony.
~Krzysztof
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
na gfaz sie nie zdecyduje w trasie tak do 120km/h pali mi w granicach 6,2-6,5 wiec jestem zadowolony w miesicie nie mierzylem ale napewno z 2 litry wiecej, albo i lepiej :P Czesci kupuje raczej zamienne niz oryginalen bo te sa bardzo drogie
~Marcin
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Ceny części zamiennych nie należą do najniższych szczególnie ceny oryginalnych części. Auto posiadam 5 lat - ani jednego problemu z silnikiem. Jedynie elementy zawieszenia wymagały wymiany - tuleje, końcówki drążków itp
~Tomek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Nie pali za wiele; za olej, filtr oleju oraz powietrza zapłacimy mniej niż 200 zł. Rozrząd mniej niż 300 zł. Chłodnica mniej niż 150 zł. Innych cen nie znam bo tylko to musiałem wymienić. Ten samochód się nie psuje.
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
8,9
~przem853
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
To jedyny mały minus tego auta, bo części są nieco droższe niż do opla albo volkswagena. Ale za to rzadziej będziemy je wymieniać. Ogulnie ten model civica powinien palić ok 8 litrów w mieście ale mój pali ok 10 litrów.
Honda Civic VI Hatchback