Lista ocen Honda Civic VI Hatchback 1.5 90KM 66kW 1995-1997 (16) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablito21Oni
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Tutaj w skali brakuje adekwatnej oceny czyli 6. To auto spala taka dawkę paliwa co seicento 900 lub 1100. pali mniej niz Opel cors 1200ccm którą jeżdziłem i to o litr półtora gazu mniej. Pali o półtora do dwóch i pół litra gazu mniej niż Peugeot 206 z silnikiem 1.4 (75kM)i civic z silnikiem 1.4 (90KM). Poprostu rewelacja. Osiągnięcie trudne do pobicia i bardzo radosne dla posiadacza gdy na stacji zostaja grosze a można za to przejechac...
~michalutp@interia.pl
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Aut z tym silnikiem nie ma na gaz bo to po prostu się nie opłaca, przy ekonomicznej jeździe na trasie poniżej 5. Kiedyś na 200 km trasie z miastem wyszło mi 10L W mieście dokładnie nie mierzyłem ale coś ok 7L średnio jak jechałem z Bydgoszczy do świecka to wyszło 5,5L Ale np z obciążoną przyczepką przy ostrej jeździe wyszło jakieś 10L Dobry olej z filtrem 140zł, rozrząd 140zł Tanio:)
~tadziu
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Jak dla mnie nie ma bardziej oszczędnego silnika benzynowego o tym zakresie mocy. Zmienne fazy rozrządu czynią go najekonomiczniejszą jednostką jaką znam. Do tego sekwencyjna instalacja lpg i można jeździć prawie za darmo. Dynamika mi wystarcza, chociaż jak jedzie się w więcej niż 2 osoby, to trochę za mało mocy. Ale w końcu to tylko 90 KM
~Carlos
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Tutaj muszę pochwalić konstruktorów. Zużycie paliwa jest oczywiście uzależnione od nogi kierowcy, jak w każdym przypadku. Szczerze muszę się przyznać, że średniego zużycia benzyny nie jestem w stanie podać, ponieważ mam gaz :)Ceny części na normalnym poziomie, tym bardziej ich dostępność
~Mr. R
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Silnik 1,5 VTEC-E; 5 biegów (manual). Średnie zużycie (60% trasa, 40% miasto) [l/100km]: 6,5 w lecie do 7,5 w zimie. W trasie minimalne spalanie to ok. 5 l/100km. Maksymalne spalanie - zima w mieście (dojazdy do pracy, dystans 8km w jedną stronę): 8,7 l/100km.
~mops
Hatchback 1.5 90KM 66kW
powyżej 0 stopni samochód w mieście 800 tyś. mieszkańców spala przy normalnej jeździe - dystans do pracy około 15 km, w korkach 7,2-7,5l/100 km, w zimie od 7,5 do 8,5 ale zazwyczaj koło 8l, na trasie jadąc na V-power 6l/100
~piotrekg
Hatchback 1.5 90KM 66kW
zuzycie paliwa: trasa mozna zejsc ponizej 5l przy ekonomicznej jezdzie, srednio ok. 6l, jezdze raczej ekonomicznie chociaz czasem sobie lubie przycisnac i poczuc v-tec a
~piotrekg
~hermodd
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Ekonomiczność to najwieksza zaleta modelu 1,5 Vtec-e Spalanie w miescie nie przekracza mi 7 l. Na długiej trasie Toruń W-wa 5,43 l. Z predkościa przelotową 100 - 120
~Paweł Tomczak
Hatchback 1.5 90KM 66kW
od 4,0 autostrada 4,8/6,9 miasto /latem/ zimą od 5,0 autostrada do5,5/7,5 miasto. to jest wszystko przy prędkości 100km/h
Honda Civic VI Hatchback