Lista ocen Honda Civic VI Sedan (109) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ciapaty
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Dałbym doskonale skrzynia jest bardzo precyzyjna tylko jak jest mocno rozgrzana to czasem leciutko zgrzyta 3 bieg. Zmieniłem seryjną skrzynie która była fatalnie ze stopniowana i miała za długie pierwsze biegi na skrzynie z d14a4 1.4 is z 3 drzwiowego civica 96r i tak naprawdę to była najlepsza inwestycja w to auto bo auto zaczęło być elastyczne i niema już tego muła jak zapina się 2 bieg i nie trzeba w mieście na każdym skrzyżowaniu redukować...
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jest bardzo precyzyjna o dość krótkich skokach. Biegi wchodzą bez problemów, z lekko wyczuwalnym oporem – tak, jak być powinno i są znakomicie zestopniowane. Gałka ma fajny, ergonomiczny kształt. Praca dźwignią biegów to sama przyjemność. Czasami tylko wsteczny nie łapie za pierwszym razem (szczególnie gdy samochód jeszcze się toczy), wówczas trzeba albo wcisnąć sprzęgło jeszcze raz, albo najpierw wrzucić jedynkę i dopiero potem...
~Sassu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
W żadnym aucie jakim dotychczas miałem okazję jeździć skrzynia biegów nie była tak precyzyjna. W służbowym aucie (mercedes C klasa 2005 127 tys km) skrzynia biegów jest o wiele mniej precyzyjna i bywa tak, że 1 bieg wyskoczy. Biegi wchodzą bardzo delikatnie i płynnie. Czasami zdarza się, że wsteczny nie wchodzi (brak synchronizatora?) nie stwarza to większego problemu, na drążku od razu czuć, że \'coś jest nie tak\' po ponownym włożeniu biegu...
~Picek
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Moje auto było już leciwe, ale mimo wszystko drążek od skrzyni biegów sprawia bardzo niemiłe wrażenie. Jest za długi i za cienki, przez co wydaje się że przy mocniejszym pociągnięciu lewarka wygina się jakby był z plastiku. Mimo to daję wysoką ocenę, gdyż przełożenia są fajnie zestrojone do ekonomicznej jazdy - nie trzeba zbyt często zmieniać biegów.
~paweł
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
To już moja druga skrzynie w tym aucie. Pierwsza wyleciała mi z auta!!! Wiem że to nie bywałe, ale tak było. Najpierw zaczeło się od blokowania biegów (za nic nie można było ruszyć drążkiem zmiany) I pewnego dnia szlag trafił skrzynie. Po wymianie na używaną bez problemu. Wsteczny czasem kiepsko wchodzi.
~sulaw70@interia.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
stanowczo stwierdzam, iż skrzynia pracuje najlepiej w tej klasie aut (sprawdzalem w wielu innych markach aut), z małym minusikiem - czasami nie chce wchodzić wsteczny (ale ja zazwyczaj jezdze do przodu:-))), lewarek dobrze usytuowany i co najwazniejsze bardzo miekko i cicho pracuje - poprostu miód-malina
~michelo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Skrzynia na 4, z tego co mowil poprzedni własciciel 50letni pan, skrzynia była remontowana w serwisie hondy oczywiscie udokumentowane wszystko, wiec chyba jakosc nie za dobra, ale jak narazie ja nie mam problemow, troszke haczy wsteczny. A tak to bez zarzutów.
~kowalski
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
No cóz, ja nie mam problemów ze wstecznym,za pierwszym razem zawsze, ale skrzynia jest w dobrej kondycji,dosyć mały przebieg auta może dlatego, prawdziwa hondowska skrzynia świetne przełożenia potrafi szybko lekko i precyzyjnie zmieniać biegi.
~lintu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Nieźle, ale nie idealnie - być może do wymiany jest już olej albo wyrabiają się synchronizatory. Czasem pojawia się problem z jedynką albo wstecznym i z płynną redukcją w zimne dni. Zasadniczo jednak działa dobrze.
~Kondri6
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Jak kupiłem to auto była już trochę zjechana i jest nadal bo nic przy niej nie robiłem, ale jednak działa nadal bezproblemowo. Podobno problemem bywa wsteczny, ale grunt, że wchodzi. Pierwszy i drugi bieg dosyć długie.
Honda Civic VI Sedan