Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 (43) - Widoczność

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mares
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Katastrofa jeśli chodzi o widoczność do tyłu - piękna belka z 3 światłem stop - czysty idiotyzm ze strony Hondy. Każdy czasem chce zobaczyć co się dzieje z tyłu, albo kto za nim stoi w korku - a tu niestety nic!!! Oczywiście tylna szyba nie ma wycieraczki więc jak się ubrudzi w czasie jazdy to wiecie co trzeba zrobić. W zimie dolna część tylnej szyby jest nieogrzewana, co za głupota ze strony żółtych!!! Z widokiem do przodu jest...
~Andrzej
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Widoczność do przodu jest dobra, przeszkadzają trochę dosyć szerokie słupki A ale da się przeżyć. Widoczności do tyłu praktycznie nie ma (jest gorzej niż w Leonie). Bardzo mała tylna szyba, w dodatku dzielona (trzeba sie do tego przyzwyczaić), bardzo szerokie słupki C i malutkie tylne szyby dają widoczność jak w dostawczaku. Cofanie tylko na lusterkach i na wyczucie, tylna szyba nie wiele daje. Oczywiście można się do tego przyzwyczaić i...
~bobiqh
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Z przodu nie mam zastrzeżeń a co do tyłu to niektórych może irytować belka na tylniej szybie ale mi nie przeszkadza.. osobiście uważam że ma przeznaczenie - w momencie kiedy jedzie za Tobą mistrz oczowalących reflektorów źródło światła pada idealnie na tą belkę cień zaś pada na lusterko wsteczne tak więc bez obaw można jechać nie irytując się przy tym jakimś depem z tyłu..:) Inny mankament w momencie kiedy wyjeżdżamy z parkingu mała...
~akdark
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Już na jeździe próbnej mogłem się przekonać o widoczności do tyłu utrudnionej przez spojler, ale nie to jest gorsze (spojler to zaleta, bo zasłania światła oślepiających kierowców z tyłu), gorsze są szerokie tyle słupki. Ale olbrzymie lusterka i czujniki cofania (seryjne w mojej wersji EXECUTIVE) załatwiają sprawę. Kwestia przyzwyczajenia. Do przodu i na boki widoczność super, przednie słupki nie przeszkadzają nawet na zakrętach.
~marcin265@yahoo.com
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Mimo wielu opinii o złej widoczności do tyłu - nie zgadzam się. Środkowa belka zasłania idealnie tylko światła jadącego z tyłu samochodu. Przy czujnikach parkowanie nie różni się niczym od innych aut. Z tak mocnym silnikiem auta nie kupują osoby początkujące, a więc wszyscy inni z parkowaniem sobie radzą. Przód- super. Boki - ok, lusterka - doskonałe, duże sferyczne i szybko odmarzają i spływa z nich woda.
~AdamB
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Szerokie przednie słupki sporo zasłaniają, mogły by być węższe, chociaż to pewnie kompromis między sztywnością nadwozia a widocznością. Widoczność przez tylną szybę prawie nie istnieje. W deszczu doskwiera brak wycieraczki na tylnej szybie. Pozostaje przyzwyczaić się do korzystania z dużych bocznych lusterek. Przynajmniej czujnik parkowania w pewnym stopniu rekompensuje małą tylną szybkę.
~KonanekAD
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Przez tą ładną sylwetkę i duże słupki C niewiele widać do tylu, np. Podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego pod kątem do drogi. Poza tym jest dobrze. Nie idealnie ale dobrze. Da się przyzwyczaić do bryły tego auta a czujniki pomagają przy parkowaniu. Można też założyć kamerę cofania w razie potrzeby.
~kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Widoczność do przodu dobra, do tyłu bardzo słaba. Na dobicie brak wycieraczki z tyłu. Kłopot jest tak istotny, że zleciłem montaż czujników cofania Cobra Vodafone. Są drogie, ale bardzo dobre - i w dyskretnym montażu. Honda Civic bez czujników cofania - nie da rady. Muszą być. To największa wada tego auta.
~Janek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Z tyłu przeszkadza wąska szyba i jest tak skonstruowana że nie widać kto za nami jedzie. Przy zmianie pasa przez szeroki słupek między drzwiami a klapą też nie jest za wesoło. W niektórych autach wszystko widać jak na talerzu. Dodatkowo przy ostrym słońcu na wyświetlaczu od radia prawie nic nie widać.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Zaran
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
No do przodu jest dobrze ale do tyłu to jest mankament tego autka, trzeba się do tego przyzwyczaić i zaakceptować. Lusterka są duże wiec to znacznie poprawia widoczność Ja mam kamerę cofania więc nie mam problemów z parkowaniem.
Honda Civic VIII Hatchback 5d