Lista ocen Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting (9) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PeterJazz
Mikrovan Facelifting 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Silnik wolnossący aczkolwiek z bezpośrednim wtryskiem paliwa, ale jeszcze bez turbiny. Czyli nie ma wszystkich zalet tradycyjnego silnika wolnossącego ale też nie ma zalet silnika turbo. Coś ala chcę ale nie mogę się zdecydować. Oznacza to technologicznie bardziej skomplikowany silnik bez dodatków typu większy moment obrotowy, więc aby wydobyć duży moment i dynamikę trzeba silnik wprowadzać na wysokie obroty.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Sprawia wrażenie jednostki o większej pojemności (mam 1.3). Cichy, w zasadzie bezwibracyjny i całkiem elastyczny jak na wolnossący silnik. Koszt przejechania 100 km jest w zasadzie identyczny jak przy Corsie E z fabrycznym LPG a odchodzi nam dodatkowy serwis LPG (który w ASO jest tragiczny). No i to Honda, a więc marka, która produkuje najmniej awaryjne silniki na świecie.
~RafałM
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Ciekawe, że zmierzenie poziomu oleju bagnetem w tym ivtec'u jest czynnością karkołomną. Po przebiegu 8 tys.km dolałem litr 0w20 bo za nic nie da się prawidłowo odczytać poziomu, po dolewce poziom wzrósł ledwie nieco powyżej MIN. Generalnie z silnikiem zero problemów - nowe auto.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Do 2 tyś mułek, do 3 tyś jakoś jedzie, powyżej 3 tyś budzi się do życia, aby przy 4,5 rwać żwawo do przodu. Honda robi po prostu wysokoobrotowe silniki i albo się to lubi albo nie. Jego mułowatość na niskich obrotach odwdzięcza się bardzo niskim spalaniem.
~RafałM
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Jeszcze za wcześnie na jakąś szerszą opinię ale na razie bez zastrzeżeń. Po dotarciu przez pierwszy 1000 km nie zauważyłem by np. brał olej. Dynamika OK ale trzeba go wkręcić min. na te 4 tys.
~Ryszard M.
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Mały samochód chętny do jazdy. Po około 10 000 km (dotarcie silnika) przyśpieszenie wyraźnie się poprawiło i jest bardzo dobre. Nawet przy 5 osobach samochód nie robi się "mułowaty".
~Ludoczka
Mikrovan Facelifting 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
ma wystarczająco mocy przy ruszaniu ( 9 sec. do 100), jak i podczas wyprzedzania na drodze.
~-x-
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Na razie bez problemów. Do normalnej jazdy idealny. Szukasz wrażeń bierz 1,5l.
~-x-
Jest ok. Chcesz emocji kup 1,5l