Lista ocen Honda Jazz IV Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW 2015-2017 (8) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sylwia
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Kupując hondę miałam świadomość jakie są ceny przeglądów. Póki co auto bezawaryjne. Spalanie takie rzeczywiste(chociaż wskaźnik elektroniczny niewiele odbiega od prawdy) najniższe 3,8 przy prędkości rzędu 70km/h, 4,5 w trasie z prędkościami poniżej 110 km/h, 5,2 w trasie przy prędkości powyżej 110km/h, 5,8 po mieście w lecie i 6,5 w zimie.
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Nie wiem, czy ktoś mi uwierzy, ale średnia z ostatnich 30 tys. km (nie kasowałam przebiegów cząstkowych) to 4,9. W dojazdach do pracy spoza miasta (ok. 30 km) spala mi w lecie i w zimie ok. 4,5-4,7 (średnia prędkość 60-70 km/h). Bardzo rzadko tankuję. I tutaj sprawdza się powiedzenie: "co drogo na początku, to tanio później".
~damkoc
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Myślę że ok, w mieście realnie przy normalnej jeździe pali 6,8l, w cyklu mieszanym na dojazdy do pracy 12 km w cyklu mieszanym 50-90-70-50 km/h + dwoje świateł to spala średnio ok 5.2 litra. na długiej trasie warszawa-kraków przy spokojnej jeździe w ramach przepisów spalił 4,8 litra (zima -10*C, włączona klima na full ciepełka ludzi i szyby + radio)
~Wlaziu
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Spalanie jak najbardziej OK. Przy oszczędnej jeździe można zejść do 4,5l, ale po mieście i na co dzień bliżej jej do 6-7l. Auto jak na swój segment jest dość drogie w serwisowaniu i lubi się zgłaszać 2 razy do roku w serwisie np. na wymianę oleju w CVT.
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Nie oszczędzam na benzynie, ale i tak nie jestem w stanie na baku przekroczyć 5 l/100 km. W oszczędnej jeździe ((śr. 60-70 km/h) samochód spala 4,2-4,5 l/100 km; prawie jak hybryda.
~Akp
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Auto jest ekonomiczne. Średnie spalanie na poziomie 4,9 - 5,2l. Przy większych obrotach włącza się wir w silniku, więc nawet na autostradzie tempomat ustawiam na rozsądnych 125 km/h.
~Jagna
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Wcale nie pali tak mało. Jak jadę autostradą (sama) - to na wskaźniku mam i 4.3 l/100, ale w mieście pali między 5 a 6, raczej bliżej 6.
~Tadeusz
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Mógłby być chociaż trochę większy zbiornik paliwa, wówczas zasięg byłby większy.
Honda Jazz IV Mikrovan