Lista ocen Honda Jazz IV Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW 2015-2017 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wlaziu
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Wolnossący 1.3. Nie ma turbo, więc jest sporo wkręcania się na obroty podczas przyspieszania. Podstawowe założenia spełnia: jest niezawodny i oszczędny. Dźwięk silnika nie powala. Osiągi też są przeciętne, ale z drugiej strony adekwatne do tych 100KM. Na pewno większy silnik w tym aucie był by mile widziany.
~Jagna
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Kompletnie mułowaty - trzeba "wkręcić" go na 4000 obrotów, żeby zaczął być dynamiczny. Nieustanne redukowanie biegów, żeby wyprzedzić bez problemów. Powyżej 4000 obrotów zaczyna być głośny. Teraz rozumiem, dlaczego mój syn na hasło, że kupuję Jazz jęknął "mamo, nie, tym autem jeździ matka Clarksona".
~HondajazzIV
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Cztery cylindry wtrysk pośredni który działa w zmodyfikowanym cyklu Atkinsona, dość głośny i niestety mało elastyczny za to brak turbiny (nie będzie problemów z kołem dmumasowym) oraz klasyczny wtrysk wielopunktowy (nie będzie broblemu z nagarem na zaworach ssących)
~Akp
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Silnik chyba nie do zajechania, testowany w naprawdę ekstremalnych górskich warunkach. Radzi sobie świetnie! Co do dynamiki - to nie torpeda, ale też nie muł :) Miałam świadomość kupując Jazza, że to nie Porche Carrera. Przy większych prędkościach - wolałabym żeby było ciszej .
~sylwia
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Fakt, że trzeba go wyciągać na wysokie obroty przy wyprzedzaniu, ale te silniki wolnossące mają taką charakterystykę - im wyższe obroty tym większe przyspieszenie samochodu. Silnik wtedy "dobrze słychać" i o tym można się samemu przekonać na jeździe próbnej.
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Na biegu jałowym nie słychać silnika. Jest bardzo elastyczny. Trzymając się sugestii z konsoli (strzałki i kolory wokół prędkościomierza), można na szóstym biegu jechać już od 50 km/h. Na autostradzie (140 km/h) silnik jest cichy, nie podgłaśniam radia.
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Bez zarzutu. Nie dolewam w ogóle oleju w okresie miedzy jego wymianami. Nie widzę żadnych zmian pracy silnika. Moc ma dla mnie wystarczającą (102 KM).
~damkoc
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
do miasta wystarczający ;) nie należy oczekiwać sportowych wrażeń! cichy do 3000 obrotów, nie szarpie!
Honda Jazz IV Mikrovan