Lista ocen Honda Jazz IV Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW 2015-2017 (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wlaziu
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Wyje jak CVT, jeździ jak CVT. Niemniej z klasycznych skrzyń CVT jest jedną z lepiej zrealizowanych. Nie szarpie przy ruszaniu z miejsca, prawidłowo dobiera przełożenia i jest w miarę responsywna. Próbuje trochę symulować zmiany biegów, więc nie ma efektu powolnego wkręcania i opadania obrotów. Długie przełożenie dolne powoduje, że spod świateł z piskiem opon nie ruszysz. Na minus koszt obsługi tej skrzyni - wymaga wymiany oleju co dwa lata i...
~Akp
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Oj pierwsze dwa dni to była masakra :) Chcąc nadążyć za ekologicznymi rozwiązaniami hondy przy szcześciostopniowej przekładni rączki bolały od jazdy po mieście :) A poważnie skrzynia jest koncertowo zestrojona i nie sprawia problemów.
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Bardzo dobra; przyjemnie się zmienia biegi; nigdy nic nie haczyło; zdarza się, ze zamiast 6-ki wskakuje 4-ka; ale to moja wina. Porównując do innych samochodów - to jest świetna skrzynia biegów; ale automat mógłby być jeszcze lepszy.
~Jagna
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Haczy. Poprzednio jeździłam Mitsubishi - i jak jeszcze czasem do niego wsiadam (zostało w rodzinie) to odczuwam, co to jest płynna zmiana biegów.
~damkoc
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
w porządku, krótki skok, precyzyjnie wchodzą wszystkie biegi, czasem jak 1 nie chce wskoczyć na postoju trzeba wcisnąć mocniej pedał hamulca i jest ok
~Beata
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
To jest najlepsza manualna skrzynia jaką kiedykolwiek używałam. Po prostu genialna.
~Tadeusz
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Początkowo "3" ciężko wchodziła ale teraz już jest w porządku.
~HondajazzIV
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Ogólnie jestem zadowolony biegi wchodzą płynnie
~sylwia
Mikrovan 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Precyzyjna i bez haczenia.
Honda Jazz IV Mikrovan