Lista ocen Hyundai Getz (244) - Silnik

Na liście zabraknie 154 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kuzak
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Wcześniej jeździłem samochodem z większym silnikiem i trochę się "rozpuściłem" Do miasta wystarcza w zupełności, na trasię spokojnie można przycisnąć ale mi brakuję trochę elestyczności - redukcja przed wyprzedzaniem.
~Stimo
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Silnik o pjemności 1.3 ma 82 KM, mogło by być więcej. Nie jest mułowaty ale przesiadka z auta o 100 KM silniku jest odczuwalna. Za to bardzo kulturalnie pracuje. 3500 obrotów na 4 biegu i mam 100 km/h. Ale trzeba dobrze wyregulować.
~Garnier Gdańsk
Hatchback 1.6 MPI 105KM 77kW
czasami mam wrażenie, że silnik nie reaguje na przyspieszenie, ale generalnie uważam że jednostka napędowa jest całkiem ok (przy włączonej AC wyraźnie traci moc i faktem jest że powyżej 120km/h staje się głośny)
~brumar@op.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Jak na 82 kM z 12V całkiem nieźle. Silnik pracuje bardzo cicho (do 120 km/h). Na biegu jałowym praktycznie go nie słychać. Żadnego problemu przy wyprzedzaniu, co naturalnie ma duży wpływ na nasze i innych bezpieczeństwo.
~Brayli
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Przy tej masie własnej 1.3 naprawdę pcha to autko do przodu, lekko gaz i auto zauważalnie przyspiesza. 160km/h na autostradzie osiąga naprawdę łatwo, niestety ekonomia jazdy to max 120km/h.
~Oz
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Silnik głośny (zwłaszcza na zimno) i słaby ale oszczędny, w trasie nawet w zimie udało mi się zejść do 5,5l. W miescie jest (6-7 l) dobrze i w miarę cicho, po 110km/h za miastem staje się głośny.
~SkieS
Hatchback 1.4 97KM 71kW
Silnik, bardzo sprawny, żwawy, w nowym aucie dość głośno pracuje ale już po 7tys km przy obrotach 0.5-1.5 jest bardzo cichy. Podczas jazdy na luzie sam zastanawiam się czy czasem nie zgasł ;)
~Getz26
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Silnik pracuje cicho i równo. Jednak moc 66 KM przy ciężarze auta nieco za mała. Motor jest od Mitsubishi, może i technologicznie nie nowy, ale fajerwerki w takim aucie nie są wskazane.
~Pilot.
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Przy pełnym ładunku i kompletem pasażerów na trasie momentami odczuwałem brak mocy. Wybrałem jednak ten silnik świadomie ponieważ jeżdżę w zasadzie tylko po mieście, a tutaj jest niemal idealnie.
Dziennik kosztów dla Hyundai Getz
8,2
8,6
~artur
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
lubi wysokie obroty ale nie dławi się, gdy jadę na wysokim biegu przy stosunkowo niskiej prędkości mam porównanie tylko z fiatami ale przyznam szczerze, że w fiatach eleastyczność jest o wiele lepsza