Lista ocen Hyundai i30 I CW (85) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Yary
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Hyundai i30 I
Jestem zaskoczony opiniami niektórych kierowców tutaj. Mnie na trasie nie pali więcej niż 4.7. Choć powyżej 100km/h spalanie rośnie- przy 140 będzie to w granicach 5.3-5.7 (zależy). W mieście przy korkach zimą potrafi wzrosnąć do 7.5 średnio. Byłem w południowych Włoszech, sporo trasy to były prędkości 110 do 150 km/h. Jak wróciłem do domu miałem średnie spalanie 5.3, co uważam za bardzo dobry wynik. Nie jestem pracownikiem Hyundaia i bardzo...
~maruda
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Hyundai i30 I
Spalanie - średnio 6,4 przy ciężkiej nodze. Samo miasto w okolicy 7,5 -8,2 litra - zależy od korków. Trasa - nie żałuję sobie - 6,4l przy jeździe do 160km/h. Żona na trasie ma 4,6-5,1. Zdarzyło mi się uzyskać przy spokojnej jeździe (70-90km/h) bez wyprzedzania 3,7l/100km, ale taka jazda to nie dla mnie. Wymiana klocków 500pln z robocizną - czyli dość drogo. Przeglądy... jeszcze nie zapłaciłem - wynegocjowałem 2 lata gratis. Sporym kosztem są...
~gosiao
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Hyundai i30 I
Średnio spalam 5,5 l-100 km,, myślę, ze ktoś bardziej obeznany w dieslach może mieć wynik zdecydowanie niższy. Ja średnio dziennie przejeżdżam ok 60-70 km (2*30-35) z tego ok. 2* po 15 km na drodze szybkiego ruchu, reszta to cykl miejski i "przedmiejski", czyli ograniczenia do 70-tki, światła itp. Średnie max. spalanie to 6,1 w drodze na Chorwację - auto obciążone na maksa - 5-osobowa rodzina, wózek dziecięcy głęboki, trumna na...
Dziennik kosztów dla Hyundai i30 I CW
6,2
7,6
8,6
~qp
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Hyundai i30 I
spodziewałem się mniejszego spalania przy jeżdzie koło 90 km/h - wychodzi 6,5.. Zeby zejsc ponizej 6,0 trzeba jechac max 75 i biegi zmieniac przy 1500 obrotów. Bardzo nie podoba mi sie ustawienie przeglądów: raz w roku lub po 20 tysiącach, w zaleznosci co nastapi pierwsze.. wyszlo mi ze w rok zona zrobila 5 tys i cóż, trzeba było wyskoczyc z 1000 zł, bo w Zielonej Gorze skroili mnie na dodatkowe 80zł za przegląd blacharki
~tutturek
Hyundai i30 I
poruszam się głównie po Katowicach i okolicach, przy dynamicznej jeździe i kręceniu silnika wysoko spalanie wyraźnie przekracza 8 litrów, przy delikatnej jeździe jestem w stanie zejść poniżej 7 litrów, przy wakacyjnej trasie 1100km do Zakopanego i spowrotem (400km w trasie reszta po okolicach Zakopanego) z boxem na dachu i z kompletem 4 pasażerów średnie spalanie wyniosło 6.7l/100km
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Hyundai i30 I
W mieście auto pali od 5,5-6 litów na trasie ok. 4,5 Spalanie odbywało się przy włączonej klimatyzacji.Posiadam auto z 6-cio biegową przekładnią. Natomiast dość szybko przepaliła się (6 mieś)żarówka w reflektorze w moim samochodzie. wymiana jest problematyczna, wiąże się z odkręceniem 4 śrub mocujących reflektor i wyjęcie go z samochodu, cała akcja kosztowała 90 zł.
~wert
Hyundai i30 I
w mieście (Katowice o okolice) średnio jest jakieś 7.7-8.1/100km, komputer zaniża spalanie o 0.2-0.3 litra, tankuję zawsze po korek i zawsze zeruję komputer, na trasie przy dość szybkiej jeździe spalanie w okolicach 6.5-7 litrów, można zejść na bocznych mniej uczęszczanych drogach do 6 litrów, mój rekord na trasie Katowice-Zator (70km) to 5.2 :)
~Dżyszla
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Hyundai i30 I
Zużycie paliwa trochę za duże jak na taki silnik. Auto nie lubi prędkości >100km/h. Jak do tej porty tylko jedna wizyta w ASO na wymianie oleju. Cena w normie. Zaskoczyła za to pozytywnie cena dokupienia radia do zamka centralnego - wraz z montażem tylko 150 zł. Z kolei próba dokupienia regulacji podświetlenia deski rozczarowała - ponad 300 zł bez montażu.
~achuaz
Hyundai i30 I
Spalanie - nie jest najgorzej, auto na powietrze czy tez na wode nie pojedzie. czyt. wlewasz i jedziesz przeglady nawet OK pod warunkiem, ze sam zakupisz materialy do wymiany ;-) bo inaczej cie serwisowcy wykoncza Napraw jeszcze po gwarancji nie mialem ale serwisy ogolnie prezentuja bardzo mierny poziom uslug
~koleś git
Hyundai i30 I
Jestem pod wrażeniem. Jak na 110-konnego benzyniaka będącego jeszcze w trakcie docierania, jazdę głównie po Warszawie, z często włączoną klimatyzacją, od czasu do czasu mocniejsze ruszenie i przyśpieszenie, to mniej niż 8 litrów na 100km uważam za rewelacyjny wynik. Diesel spali niewiele mniej.
Hyundai i30 I CW