Lista ocen Hyundai i30 I CW (107) - Silnik

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Yary
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Cichy, na hamowni wyszło że mam 120 KM, więc nieco lepiej niż w specyfikacji. Elastyczny i dynamiczny, choć osobiście najbardziej podobał mi się 140 konny w Volvo S40 mojego przyjaciela- to była bajka. Generalnie przy pojemności 1.6 i bardzo dobrym spalaniu uważam go za rewelacyjny!
~tutturek
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
plusy: zupełnie wystarczające osiągi i elastyczność,prędkość maksymalną 190km/h osiąga beż większych problemów, zużycie paliwa też do przyjęcia, minusy to dźwięk silnika nie jest miły dla ucha, brzmi jakoś tak metalicznie, po włączeniu klimatyzacji odczuwa się lekki spadek mocy.
~kopernik
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Cichy, prawie go nie słychać. Na autostradzie owszem głośny ale nie aż tak żeby radia nie było słychać albo nie można było rozmawiać z pasażerem na tylnej kanapie. Ma delikatny gaz więc łatwo przegazować wystarczy lekko nacisnąć i juz 2000 obrotów przy ruszaniu.
~Wc
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Póki co nie miałem żadnych awarii,a to dla mnie najważniejsze.Samochód jak na dość słaby,wydawałoby się silnik,przyzwoicie przyspiesza ,nie męczy się na sporych nawet wzniesieniach(testowany w Norwegii) i przy tym ma rekordowo niskie spalanie.
~ljd@onet.eu
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Praca silnika jest całkiem przyjemna dla ucha, jest trochę głośniejszy tuż po rozruchu ale w miarę rozgrzewania cichnie. Całkiem dynamiczny jak na 90KM, szczególnie w przedziale 2000-3000 obrotów. Dość oszczędny, pali w mieście ok 5,5-6 litrów
~tr
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jak to nowe diesle- mało pali, szybko jeździ, nie czuje obciążenia (4 osoby, bagaże, box i rower na dachu), nawet cichy. To oczywiście wybór rozsądku nie serca, wolę boxera albo V,benzynowe, ale nie te koszta, nie to spalanie
~andjak
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo dobre przyśpieszenie, szczególnie od 2000 obrotów, w porównaniu do Megane 1,5 DCI 105KM dużo lepsze osiągi. Bardzo cichy. Dobrze reaguje na dodanie gazu. Na razie jest na dotarciu i mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej
~paawel
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Wydaje się, że przy obecnym przebiegu 70 tys km jest lepiej niż na samym początku. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale mniej pali i chętniej przyśpiesza. Oczywiście przydałoby się te 10 koni więcej.
~qp
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Silnik jest dla mnie za slaby, jazda ponad 110 to juz przygoda. 3000 obrotów na 5 biegu osiąga już przy 80km/h, potem robi się głośny i nieekonomiczny. Z kolei żona, jeździ do 80 km/h i jest zachwycona
~dexth
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Jestem mile zaskoczony. Czytałem opinie, że samochód z tym silnikiem jest \"mułowaty\". Na pewno to nie jest silnik do ścigania się od świateł do świateł, ale nie ma problemów z wyprzedzaniem.
Hyundai i30 I CW