Lista ocen Hyundai i30 I CW (107) - Silnik

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leon_Wlkp
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo trwał, oszczędny, dość cichy jak na diesla i całkiem dynamiczny. Żadnej awarii. Zdarzało sie że musiałem kilka razy dolać oleju między wymianami, wymiana co 30 000 km i dość szybko jeździłem. Przy obecnym przebiegu 270 tys. zimą trochę dłużej kręci przy rozruchu. Mało pali, zwykle jeżdzę sam i przy spokojnej oszczednej jeździe 4,5l przy 180km 8l
~Leon_Wlkp
~maruda
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo udany silnik. Mistrzem sprintu to on nie jest, ale spory moment obrotowy daje niezłą elastyczność pomimo dużej masy samochodu. W większości przypadków do wyprzedzania redukuję co najwyżej do 5tki. Nie daje takiej frajdy jak wysokoobrotowa benzyna, ale za to z kieszenią obchodzi się zdecydowanie łagodniej.
~Zniesmaczony
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
F A T A L N Y. Jedyna jego zaleta to kultura pracy - jest cichutki. Reszta to pomyłka. Elastyczność - o tym terminie konstruktorzy tego silnika nie słyszeli. Paliwożerny - większość opinii na tym forum pochodzi od sprzedawców. Hmm swoją drogą ciekawe ile ta opinia przetrwa - poprzednia magicznie się \"rozpłynęła\".
~Mariusz
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Byłoby 5 gdyby nie klekot przy obrotach 1700-1900 który trochę psuje efekt.Ale dzieję się tak tylko przy lekkim muśnięciu gazu i chyba ma to związek z tym że jest mniejsza ilość wtrysku.Przy wyższych obrotach lub mocnym wciśnięciu gazu silnik jest bardzo cichy.Ciężko uwierzyć że to tylko 90km.
~tygrys203@poczta.fm
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Mam dylemat wcześniej już opisywałem to autko niestety zaczynam mieć z nim problemy pali jeździ ale zaczyna dziwnie hałasować wymieniana była już rolka osprzętu silnika hałas nie ustał serwis stwierdził jeszcze jakieś inne hałasy a autko ma dopiero niecałe dwa miesiące przebieg to dokładnie 2400km
~Greg
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
126 KM ale nie czuć tej mocy, umiarkowana dynamika. Rozrząd na łańcuchu, zmienne fazy i hydrauliczny napinacz + mała pojemność układu smarowania (3,3 l) sprawia że lepiej zmieniać olej co 10000km. Przez 36000km tylko serwis olejowy, żadnych problemów z silnikiem.
~Kalol1991
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Nic dodać, nic ujać . Oszczędna niezawodna jednostka na łańcuszku, bez dwu masy itp. Przy przyspieszaniu od 80 km/ h mozna słyszeć taki charakterystyczny dźwięk ale dowiadywałem się w serwisie i tym charakteryzuje się jednostka. Dźwięk ustaje zaraz po osiągnięciu prędkości.
~drajwer
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Auto waży około 1200kg, silnik ma moc 109KM. Jest to trochę mało. Brak mocy najbardziej odczuwalny przy wyprzedzaniu oraz gdy w samochodzie jadą więcej niż 2 osoby. Kultura pracy silnika dobra, do około 120 km/h, później robi się bardzo głośno i auto niechętnie przyspiesza.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dżyszla
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Po przekroczeniu 100 km/h silnik zaczyna być dość głośny i pożera coraz więcej paliwa. Ale za to świetnie mu się pracuje na niskich obrotach - do utrzymywania prędkości nawet na poziomie 60km/h na 5 biegu nie ma problemu, a i rozpędzić go na tym biegu z tej prędkości można.
Hyundai i30 I CW