Lista ocen Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2008-2010 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mocne 5+ Mam to szczęście, ze posiadam jeden z lepszych, jak nie najlepszy tego typu silnik na rynku w tej klasie samochodów. 1,6 CRDi 115hp 255Nm - brak dumasowego koła, brak DPF, silnik na łańcuchu rozrządu, skrzynia 6. Jedyny mały mankament, ciut za mały moment obrotowy, czasami mu torszkę brakuje. Przydało by sie wzorem konkurencji podnieść wartość do około 280Nm - byłoby optymalnie. Ewentualnie można zrobić sobie profesjonalny CHIP, nad...
~KRZYSZTOF
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
BARDZO ELASTYCZNY, OSZCZĘDNY I CICHY SILNIK DIESLA W TECHNOLOGII COMMON RAIL. WAKACJE DO CHORWACJI W OKOLICE KYRKU-OBSZAR RJEKA TO JEDNO TANKOWANIE W JEDNĄ STRONĘ A DRUGIE Z POWROTEM. UDOGODNIENIEM JEST RZECZYWISTA POJEMNOŚĆ BAKU = 60 LITRÓW A NIE JAK PODAJE PRODUCENT 53 L. MOC 115 KM W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZY A NAWET ODNOSI SIĘ WRAŻENIE, ŻE MOC JEST WIĘKSZA, ZWŁASZCZA PRZY 6-BIEGOWEJ SKRZYNI KTÓRĄ POLECAM JAKO UŻYTKOWNIK.
~Leon_Wlkp
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo trwał, oszczędny, dość cichy jak na diesla i całkiem dynamiczny. Żadnej awarii. Zdarzało sie że musiałem kilka razy dolać oleju między wymianami, wymiana co 30 000 km i dość szybko jeździłem. Przy obecnym przebiegu 270 tys. zimą trochę dłużej kręci przy rozruchu. Mało pali, zwykle jeżdzę sam i przy spokojnej oszczednej jeździe 4,5l przy 180km 8l
~Leon_Wlkp
~maruda
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo udany silnik. Mistrzem sprintu to on nie jest, ale spory moment obrotowy daje niezłą elastyczność pomimo dużej masy samochodu. W większości przypadków do wyprzedzania redukuję co najwyżej do 5tki. Nie daje takiej frajdy jak wysokoobrotowa benzyna, ale za to z kieszenią obchodzi się zdecydowanie łagodniej.
~Zniesmaczony
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
F A T A L N Y. Jedyna jego zaleta to kultura pracy - jest cichutki. Reszta to pomyłka. Elastyczność - o tym terminie konstruktorzy tego silnika nie słyszeli. Paliwożerny - większość opinii na tym forum pochodzi od sprzedawców. Hmm swoją drogą ciekawe ile ta opinia przetrwa - poprzednia magicznie się \"rozpłynęła\".
~Yary
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Cichy, na hamowni wyszło że mam 120 KM, więc nieco lepiej niż w specyfikacji. Elastyczny i dynamiczny, choć osobiście najbardziej podobał mi się 140 konny w Volvo S40 mojego przyjaciela- to była bajka. Generalnie przy pojemności 1.6 i bardzo dobrym spalaniu uważam go za rewelacyjny!
~tr
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jak to nowe diesle- mało pali, szybko jeździ, nie czuje obciążenia (4 osoby, bagaże, box i rower na dachu), nawet cichy. To oczywiście wybór rozsądku nie serca, wolę boxera albo V,benzynowe, ale nie te koszta, nie to spalanie
~andjak
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo dobre przyśpieszenie, szczególnie od 2000 obrotów, w porównaniu do Megane 1,5 DCI 105KM dużo lepsze osiągi. Bardzo cichy. Dobrze reaguje na dodanie gazu. Na razie jest na dotarciu i mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej
~paawel
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Wydaje się, że przy obecnym przebiegu 70 tys km jest lepiej niż na samym początku. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale mniej pali i chętniej przyśpiesza. Oczywiście przydałoby się te 10 koni więcej.
Hyundai i30 I CW