Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (213) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bobekos1
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Daję mocną 4 ponieważ potrafi opornie czasem wejść 1 bieg. Mając poprzednio forda tylko z wstecznym miałem problem ale w i30 przełożenie jest akceptowalne. Na pewno przy tym silniku przydał by się 6 bieg ale cóż...
~holender_30
Hatchback 1.4 109KM 80kW
po 2 latach wymiana synhronizatora 2 biegu, po przebiegu 92 tys.przy predkosciach powyzej 110 km/h wyrzyca 5 bieg, im szybciej tym czesciej, trzeba przytrzymywac lewarek, wrecz z nim walczyc zeby bieg nie wyskoczyl.
~Tomek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Zasadniczo wszystko OK, działa precyzyjnie, nie haczy...tylko że ktoś zapomniał o jednym biegu! Każdy kto nim jedzie przy 80km/h chce wrzucić 6 bieg a tu ZONK. Na piątce jedzie się od 70km/h do...190. Paranoja.
~drpureevil
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Do przebiegu ok. 3 tys. km zdarzało się słyszeć zgrzyt przy wrzucaniu trójki, potem problem ustąpił sam. Spore problemy z wrzucaniem wstecznego, przy pierwszym przeglądzie będę musiał zwrócić na to uwagę serwisu.
~AC_i30
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Pracuje bardzo miękko i precyzyjnie, jedynie wrzucając wsteczny może być mały problem, czasem trzeba próbować dwa razy. Dobre zestopniowanie na warunki miejskie. Biegi wchodzą lekko, lekko też chodzi pedał sprzęgła.
~Krzysiek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Biegi \"wchodzą\" precyzyjnie. Nic nie szarpie i nie charpie. Krótkie skoki lewarka zmiany biegów... bardzo przyzwoicie. Typowo miejskie przełożenia skrzyni biegów, od najniższych obrotów żywo reaguje, a potem ... słabnie temperament.
~mirek 61mir@gazeta.pl
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
mam 6-biegową skrzynię. Gdy nie trafi się w obroty - zazgrzyta czasami. Nie wiem, czy tak powinno być,ostatnio miałem automat, wcześniej jednak nie zdarzały się takie rzeczy, byc może niezbyt sprawna synchronizacja
~SKK
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Od czasu do czasu utrudnione włączanie 1-ego i 2-ego biegu - z tendencją do poprawy po kolejnych godzinach użytkowania, pozostałe biegi wchodzą bez zastrzeżeń, ale skrzynia biegów mogłaby być bardziej precyzyjna.
~Mieszko
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Włączanie poszczególnych biegów bardzo precyzyjne na poziome konstrukcji japońskich. Czasami zawodzi wsteczny (tzn. wchodzi za drugim góra trzecim razem) ale mozna z tym żyć. Ogólnie bardzo dobra precyzja i dobrze dobrane przełożenia.
Dziennik kosztów dla Hyundai i30 I Hatchback
7,9
9,3
~kammbel
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Dłuższy skok lewarka, czasem problem z wrzuceniem biegu wstecznego, mało precyzyjna, przydałoby się skasowanie luzów na cęgnach i short shifter. Moja wersja jest 5-cio biegowa, przydałaby się szóstka
Hyundai i30 I Hatchback